Na startovní listině nebudou chybět zvučná jména jako Josiah Middaugh (USA), Kieran McPherson (Nový Zéland), Ryan Ignatz (USA), Julien Buffe (Francie), Leonardo Chacón (Kostarika), Kara La Point (USA), Maia Ignatz (USA), Morgane Riou (Francie), nebo Laura Mira (Brazílie).

Facebook

Závod XTERRA World Tour má více než dvacetiletou tradici a je proslulý celosvětově
V Dominikánské republice triatlon zaštituje mj. Ministerstvo cestovního ruchu, Ministerstvo sportu a Asociace hotelů a restaurací Dominikánské republiky. Oficiálním sponzorem závodu je butikový hotel Casa Bonita Tropical Lodge.
Vedle XTerry se v Dominikánské republice konají i další extrémní závody. V červnu se na severním pobřeží běželo 100 kilometrů Karibiku, v zimě se do země zase sjíždějí fanoušci na mezinárodní šampionáty ve vodních sportech. Dominikánská republika se tak dostává do povědomí jako ideální destinace pro aktivní dovolenou.

Novinky z Cap Cana
Cap Cana je privátním developerským projektem v rámci Punta Cany na východním pobřeží ostrova. Součástí luxusního komplexu jsou hotely, marina, lázně, golfové hřiště, soukromé domy, kondominia a apartmány.
Každou neděli od 11 do 17 hodin mohou návštěvníci mariny Cap Cana vyrazit na trh Los Establos. Ochutnat a zakoupit je možné produkty z místních eko farem, například med, tabák, exotické druhy ovoce a zeleniny, organicky pěstované kakao a další dobroty.

Na pláži Bávaro vznikne residenční komplex Paseo Playa Coral
Na východním pobřeží Dominikánské republiky probíhá výstavba nového residenčního komplexu Playa Coral. Jeho otevření je naplánováno na prosinec roku 2018.
V úseku mezi hotelovými resorty řetězce Barceló a Meliá vznikne celkem 76 nových apartmánů a 90 hotelových pokojů. V rámci doplňkových služeb bude hostům k dispozici fittness centrum, herní zona a park. Klienti budou mít také volný vstup do bazénů klubu Playa Coral a Club de Playa a k dispozici budou rovněž slevy na konzumaci v restauraci Club de Playa a Lounge Club de Playa.

Táňa Pikartová

 www.GoDominicanRepublic.cz

 

Fotogalerie k článku