Prestižní Michelinův průvodce ocenil restauraci Monte v Rovinji michelinskou hvězdou. Je to první restaurace v Chorvatsku, která dostala toto vyznamenání.  Vedle toho mají návštěvníci na výběr mezi celou škálou mimořádných chorvatských restaurací, které si také našly cestu do průvodce Michelin cestu:
„Jsme hrdí na to, že jsou chorvatské restaurace doporučovány a uvedeny v žebříčku průvodce Michelin. Především jsme rádi, že jedna z chorvatských restaurací dostane michelinskou hvězdu, vynikající uznání naší gastronomické nabídky a naší turistické nabídky obecně. Takové uznání bude velkým podnětem pro každého v oblasti cestovního ruchu, a to zejména pro majitele restaurací, protože to je nejlepší způsob pro mezinárodní propagaci chorvatské gurmánské scény. Předností chorvatské gastronomické nabídky je dostupnost čerstvých surovin v průběhu celého roku, což skýtá příležitost vytvářet atraktivní menu,“ uvedl chorvatský ministr cestovního ruchu Gari Cappelli a poblahopřál restauracím k ocenění.

Facebook

„První michelinská hvězda a zařazení dalších restaurací do průvodce Michelin je velkým uznáním pro celé odvětví chorvatského cestovního ruchu a přináší do propagačních aspektů nový rozměr, a to jak pro vinařskou turistiku, tak gastroturistiku a pro Chorvatsko jako celek. Jsme obzvlášť nadšeni první michelinskou hvězdou udělenou restauraci Monte, k níž majitelům a šéfkuchaři gratuluji. Michelinský systém je složitým procesem: tato systematická strategie sledování je držena v tajnosti, což činí takové uznání ještě cennějším. Celkově vzato je to skvělá příležitost pro další rozvoj a úspěchy na chorvatské gastronomické scéně a bude velkou motivací pro všechny šéfkuchaře,“ dodal ředitel Chorvatského turistického sdružení Ratomir Ivičić.

V Chrovtsku se v současnosti historie dokonale mísí s mladistvým duchem
Přírodní krásy, nekonečné pobřeží, různorodá gastronomie, dobrodružství, sport a wellness si můžete vychutnat po celý rok. Poznáváte staré město Dubrovník, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, přejíždíte po ostrovech Splitského souostroví, hledáte lanýže na Istrii, provozujete paragliding přes Plitvická jezera, noříte se do ulic Záhřebu a skrytých pasáží, pozorujete ptáky v přírodní rezervaci Kopački rit, bavíte se celou noc na párty na pláži Zrće v Novalje nebo oddechujete s rodinou na pláži Zlatni Rat.

Táňa Pikartová

http://croatia.hr

 

 

Fotogalerie k článku