Také na ostrovech Vis a Hvar v turistické oblasti Dalmácie- Split byly nalezeny nádoby na víno a mince datující se do šestého století před naším letopočtem, na nichž byl vyražen vinný hrozen a džbán na víno.
Kultura vinné révy se v Chorvatsku šířila ve dvou směrech, kontinentální a přímořskou částí. Každá z nich se odlišuje geografickými, geologickými, agroekologickými, ekonomickými zvláštnostmi. Tak najdeme od severozápadu Chorvatska a východních krajů až po Istrii a dubrovnický region velké množství vinařských oblastí, které se vzájemně značně liší.

Facebook

Druhy vín a oblasti v Chorvatsku
Chorvatsko je jednou ze zemí s mimořádně silným vinařstvím, to potvrzuje více než šedesát původních druhů vína, a dokonce 75 procent vína ​​na trhu jsou vína s chráněným označením původu. Nejznámějšími odrůdami vín jsou Graševina, Istarska malvazija a Plavac mali. Podrobnější rozdělení vinařských oblastí v Chorvatsku zahrnuje čtyři hlavní oblasti a až šestnáct podoblastí.
Oblast Istrie a Kvarner se skládá ze tří podoblastí, pěstují se tu červená vína, jako je Teran, Sansigot, Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon a Syrah, zatímco z bílého vína je nejznámější Žlahtina.
Oblast Dalmácie se skládá ze čtyř podoblastí, pěstují se tady vína bílá, jako je Pošip, Grk, Debit, Vugava, Kujunđuša, Maraština, Malvazija Dubrovačka, Prč, Bogdanuša a Gegić, z červených vín vynikají Tribidraga, Babić, Plavina, Lasina, Drnekuša, Dobričić a Trnjak.
Oblast Slavonie a chorvatské Podunají se skládá ze tří podoblastí, bílá a červená vína jsou tady zastoupena stejnoměrně. Tak mezi bílými víny vynikají Graševina, Tramín, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Sauvignon Blanc, zatímco mezi červenými víny vynikají Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Zweigelt, Modrý Portugal, Rulandské modré.
Ve středním Chorvatsku je šest vinařských podoblastí. Pěstují se tady odrůdy bílých vín, například Graševina, Muškát, Rulandské bílé, Sauvignon Blanc, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, z červených jsou to Rulandské modré a Modrý Portugal.

Vinné stezky jako turistický produkt
Vinohradnictví, respektive pití vína sahá do dávné historie civilizace a jako takové představuje důležitou součást lidské tradice a kultury života. Vína jsou nabízena po celém Chorvatsku v tradičních sklípcích, vinařstvích, hospůdkách, restauracích, vinárnách a hotelech. 
Chorvatsko je bohaté na vinné stezky vedoucí k překrásným statkům s ochutnávkami vín, v jejichž rámci lze využít i dalších zemědělských, pohostinských a turistických služeb jedné vinařské oblasti. Tak jsou chorvatské destinace častým cílem pro ty, jejichž cestovatelskou motivací je poznávání místního způsobu života prostřednictvím vín a vinařské oblasti. Najděte, co vás zajímá, navštivte vinice a vinné sklípky, ochutnejte sklenku dobrého moku, původní odrůdy, domácí jídlo a pěkně si užijte nabídky nádherného Chorvatska.

Táňa Pikartová

www.chorvatsko.hr