Čtyřpatrová kompletně zrekonstruovaná budova, která je obklopena krásným starým parkem se vzrostlými stromy, zachovává na straně jedné pro každého soukromí, a na straně druhé nabízí i velkorysé společné prostory, které využívají místní i hosté k posezení a setkávání.
Rezidence nabízí hned několik možností ubytování v 46 nadstandardních apartmánech s vlastním sociálním zařízením, ve velikostech 1+kk až po 3+kk. K dispozici je také recepce s celodenním provozem, velká knihovna, tělocvična i venkovní posezení. Senioři se mohou podílet na hlídání dětí obyvatel domu, trávit společně čas, potkávat se při společných aktivitách. Rodiny s dětmi mají pak v blízkosti náhradní babičky a dědy. Skvělé souznění.

Styl společného bydlení je v České republice naprosto ojedinělý
Bytový dům Rezidence V Parku s nájemními apartmány, možností využití kancelářských prostor nebo i příjemného luxusního wellness centra se saunou a vířivkou, také rehabilitace s fyzikální terapií a masážemi, je v současné době  naprosto výjimečný. Obyvatelé si mohou objednat i úklid, praní, žehlení nebo nákupy. A v létě se scházejí u grilování.

Facebook

Historická budova dnešní Rezidence patřila cukrovaru
Jednalo se o první místo v Českých zemích, kde byla testována výroba cukru z javorového sirupu. Tato empírová stavba sloužila jako rafinérie třtinového a řepného cukru. Budova pochází z roku 1838.
V zahradě bývalé Staré fabriky, jak se tady říkalo a říká, tedy cukrovaru, je také několik unikátů. Roste tady pozoruhodné seskupení stromů, převážně dubů. Nejvyšší z nich, který byl 2010 byl zapsán mezi památné stromy, sahá do výšky 18m a jeho kmen měří 346cm. Mezi významné vlastníky bývalého cukrovaru patřila i rodina Colloredo Mansfeld, majitelů zdejšího zámku.

Domov se vším všudy
„Rezidenci v Parku jsme pojali jako projekt nabízející nejenom ubytování, ale především také domov, a to se vším všudy. Jsme tady jak pro starší lidi, kteří nechtějí trávit tuto část života izolovaní od okolí, případně vyhledávají kompletní služby na jednom místě, tak pro rodiny s dětmi, které rovněž rády využijí nabízené služby,“ uvádí ing. Veronika Jančíková, ředitelka Rezidence v Parku. „Naši klienti mají veškerý komfort, který potřebují, přitom mohou užívat soukromí ve svých apartmánech, které si každý může zařídit zcela dle svého uvážení.“ dodává Ing. Veronika Jančíková.

Táňa Pikartová

www.rezidencevparku.cz

 


 

Fotogalerie k článku