„Výletní plavba byla skvělým zakončením našeho prázdninového programu", nechala se slyšet Monika Marešová. „Jakub si čtyřicetiminutový výlet nádherným údolím Berounky opravdu užíval. Líbil se mu i poučný, ale zábavný komentář kapitána, který popisoval místa, jimiž jsme projížděli".

Facebook

Cestující pobavilo vyprávění o bývalých černošických říčních lázních
Při popisu legendami opředeného sídla Krokovy dcery Kazi se až tajil dech. Velmi symbolická pak byla účast Sandry Pogodové, která ztvárnila roli Kazi v divadelní hře Dívčí válka. „Křest lodi jménem Kazi byl pro mě velkou premiérou. Měla jsem trochu trému, ale nakonec vše dobře dopadlo. Velmi mne potěšilo, že jsem se její kmotrou mohla stát právě já. Přívozy moc podporuji, nejčastěji mne najdete v Troji, kde se spolu s přírodou kochám pohledem na sličné kanoisty,“ prohlásila Sandra Pogodová.
Plavbu přívozem Kazín můžete spojit i s dalšími příjemnými zážitky, právě to má v plánu Linda Finková. „Putování berounským údolím je opravdu nádherné. Určitě tu nejsem naposledy. Je to skvělý tip na výlet s rodinou, spojení vodní cesty s pěším nebo cyklistickým výletem na Karlštějn. Stoprocentně to stojí za to. Výlet se moc líbil nejen dětem, ale i příteli mé dcery a to je co říci. Já si dnešní den užila moc. Těšila jsem se na Sandru, jsme velké kamarádky, dva roky jsme spolu vysílaly v rádiu, a tak jsme zavzpomínaly na staré časy,“ říká.

Krásný den si užila i celá rodina Vlasty Horvátha
Překvapila ho dlouhá historie převoznictví na Berounce. „Byl jsem nadšený historkami pražského převozníka Zdeňka Bergmana. Živě jsem si představoval, jak to tu asi vypadalo ve 12. století, kdy zde byl provoz zahájen. Tehdejší lodě asi vypadaly trochu jinak. Jsem moc rád, že jsem si mohl udělat krásný den s rodinou, doma myslím jen na práci, ale tady jsem opravdu vypnul a užil si to,“ směje se Vlasta.

Iva Burianová

www.privozkazin.cz
www.prazskebenatky.cz

 

 

Fotogalerie k článku