Koncem listopadu zasedla poprvé certifikační komise pro posuzování originálních služeb v Jeseníkách. Členy komise jsou zástupci Místních akčních skupin Horní Pomoraví a Šumperský venkov, zástupce Asociace regionálních značek, CHKO Jeseníky, odborníci pro cestovní ruch pro oblast Jeseníků, nechybí zde ani samotní provozovatelé ubytovacích a stravovacích zařízení a odborníci na historii a gastronomii.
Mezi první zařízení, která budou označená fialovým zvonkem jesenickým, se řadí Severomoravská chata a Relax centrum Kolštejn. Značka garantuje, že ubytovací a stravovací služby jsou poskytovány na území Jeseníků, přátelské pro hosty a šetrné k životnímu prostředí. Dále zaručuje místní původ služeb a vazbu na region Jeseníků.

Facebook

„Myslím si, že oba systémy – produkty a služby, by se mohly vzájemně velmi dobře doplňovat. Ať už se jedná například o využívání místních surovin pro přípravu tradičních jídel či prodej těch pravých suvenýrů pro návštěvníky v těchto zařízeních,“ uvedla koordinátorka projektu Lenka Krobotová z MAS Horní Pomoraví.
V příštím roce se chystají na rozjezd úplné novinky v regionálním značení v České republice, a to pilotní certifikace zážitků.
Značku Jeseníky originální produkt má už 36 výrobků a služeb.

Jarmila Štursová

www.regionalni-znacky.cz