Skalní most Bastei
Kurort Rathen

Původní název Bastei je připomínkou na obranný soubor strmých skal kolem skalního hradu Neurathen. Skály na Bastei vznikly díky vodní erozi během miliónů let a ční až ve 305 metrech nadmořské výšky. Z Bašty, což je český název, se můžete těšit z výhledů na labské údolí, na kamenný most Basteibrücke, hrad Neurathen a na skalní město. Bastei najdete 194 metrů nad pravým břehem Labe a je vzdálen přibližně patnáct kilometrů od hraničního přechodu Hřensko – Schmilka. Kamenný most Basteibrücke – první turistický evropský most má na délku 76 metrů a překlenuje hlubokou propast Mardertelle (Kuní jámu). Spojuje mezi sebou Bastei a skalní hrad Neurathen. Vznik mostu se datuje do roku 1851 a jednalo se vůbec o první evropskou stavbu pro turisty. Bastei leží blízko lázeňského městečka Rathen, nedaleko Pirny. Hlavně v letní sezóně se zde setkáte s opravdovou spoustou turistů, kteří se tady střídají již po více než dvě století.
V okolí Bastei naleznete nezpočet vyhlídek, odkud budete mít nádherné výhledy na okolní skalní věže, ale také na samotný Labský kaňon. Bastei je také cílem mnoha fotografů, pokud chcete pořídit pěkné fotky, tak sem vyražte brzy zrána. Užijete si nejen hezké pohledy na Bastei, ale také božský klid, který je tu během turistické sezóny velmi vzácný.
 
V oblasti Bastei se rozkládá přírodní rezervace Naturschutzgebiet Bastei s rozlohou kolem 800 hektarů. V Saském Švýcarsku jde o nejstarší přírodní park s rokem založení 1938.

Co dodat závěrem? Snad jeden tip. Bastei si vychutnejte v jakémkoliv ročním období, nádherné vyhlídky jsou příslibem příjemných zážitků. Na Bastei se dostanete celoročně a vidět skály v horkém letním počasí a naopak v zimním zasněženém čase – to budou dva rozdílné intenzivní zážitky.
 
Zdroj:
http://www.bastei.cz/
***********************************************************
DUŠAN je tu JAKODOMA je český písničkář, kytarista, vodák, kreativní a zvídavý člověk a nyní youtuber, se kterým zažijete hlavně pohodu. Podíváte se s ním na různá místa v Čechách a na Slovensku. V jeho videích se dozvíte něco z Dušanova pestrého života. Bydlel na několika místech České Republiky a jako malý vyrůstal i Slovensku ke kterému má silný citový vztah. Pracoval jako závozník na TIRáku, jako horník 600 metrů pod zemí, jako interierový designer, animátor se svým dětským pořadem a mnoho let jako account manager Seznam.cz. Dnes má malou online reklamní agenturu ve které se zabývá video marketingem a v roce 2016 začal vyrábět vlastní vlogy.
DUŠAN má povahu buldoka, k čemu se rozhodne to dotáhne do konce, je to mistr improvizace jak s kytarou tak s kamerou, miluje příběhy lidí, do kterých se dokáže vcítit a proto je mu mnoho lidí ochotno svůj životní příběh svěřit.
*************************************************************
Odkaz na web: www.dusanjetujakodoma.cz
Facebook: www.fb.me/dusanjetujakodoma
Google plus: https://plus.google.com/u/0/b/1012824... 
Instagram: https://www.instagram.com/dusanjetujakodoma
Odkaz na kanál s videi: https://www.youtube.com/DusanjetujakodomaCZ
 
Link na toto video: https://youtu.be/XlJIl27xHvs
 
Facebook