To už není třeba. Společnost Garland představuje nový unikátní produkt Biocin, který je stoprocentně ekologický a rostliny s ním jsou silnější, mají bohatší květy, větší plody a jsou odolnější vůči klimatickým vlivům i škůdcům.

Facebook

Biocin je známý už mnoho let
Švýcarský vědec Martin Erisman měl za úkol zbavit konkrétní oblast v Peru obtížných moskytů. Nakonec se mu úkol zdařil a pomocí speciálního extraktu z rostliny taro výskyt moskytů výrazně omezil. Navíc se objevil pozitivní vedlejší efekt.  Na plantážích ošetřených přípravkem proti moskytům byly pěstované rostliny výrazně větší. Takovou náhodou vznikl Biocin. Od té doby proběhly stovky pokusů s vynikajícími výsledky, proto se Biocin začal už před několika lety ve světě prodávat.

Biocin je v podstatě extrémně silný vitaminový koktejl
Obsahuje mikronutrienty v přírodní formě, syntetizované speciální technologií z rostliny taro, pěstované pouze v tropickém podnebí Thajska a Kambodži. Pomáhá rostlině být silnější, zvyšuje její obranyschopnost a proto má rostlina bohatší a barevnější květy a větší plody. Zlepšuje prokořenění a podporuje symbiózu s pozitivními mikroorganismy v půdě. Tím získává rostlina vice kvalitních živin a je silnější. Díky fungicidnímu efektu Biocinu je méně náchylná na houbová onemocnění a je odolnější i proti parazitům. Zvyšuje množství pupenů, tím i květů a úroda je pak bohatší.
Hlavní podstatu Biocinu tvoří přírodní forma mikronutrientů, které jsou pro rostlinu velmi lehce vstřebatelné. Mikronutrienty jsou prvky, které všichni známe, patří mezi ně například vápník, hořčík, zinek, křemík, mangan a mnoho dalších. Každý z těchto prvků má důležitou úlohu v těle rostliny. Jejich vysoká koncentrace v Biocinu snižuje tak zvaný abiotický stres, který je způsobován negativními vlivy v půdě (např. kyselost půdy, teplotní výkyvy atd.).

Biocin je vyroben švýcarskými odborníky ze stoprocentně přírodních surovin. Ve všech zemích po celém světě, kde se nyní Biocin prodává, obdržel označení BIO. Dokonce ve Finsku získal nejvyšší ocenění a stal se bioproduktem roku 2012.
V současnosti představuje kompletní škálu výrobků pro rostliny v interiéru i na zahradě. Můžete si vybrat z koncentrátů nebo sprejů.
Biocin specielně na zelené rostliny a květiny, na růže, na byliny, na zeleninu, na ovoce a plody, na pokojové rostliny, na orchideje.

Jarmila Štursová

www.biocin.cz