Nejen osobnosti, ale rovněž chrti přijeli na tuto ojedinělou událost v limuzínách, ze kterých vystoupili rovnou na hollywoodský red carpet a užili si svůj okamžik slávy. Ne nadarmo se proto této události přezdívá chrtí Oskaři. Obálky se jmény vítězů této prestižní soutěže otevíraly a ocenění předávaly české celebrity a pozvání přijaly také umělecké osobnosti jako František Ringo Čech, Andrea Kalivodová, Tereza Kostková, Vendula Křížová, Tomáš Matonoha, Sandra Nováková, Ivo Pavlík, Aneta Savarová, Kateřina Sokolová a Lenka Vacvalová.

Facebook

Šampionát Zlatý chrt vyhlašuje každý rok vítěze v několika závodních kategoriích
Vítězové obdrželi titul Zlatý chrt – Vítěz, a pokud své prvenství v dané kategorii obhájí i v dalších sezónách, přidává se jim k získanému titulu stupeň Mistr a v dalším roce Velmistr. Do síně slávy velmistrů se letos zapsala drobná fena NewMac DIOR, domácky zvaná Diorka, která své prvenství obhájila již potřetí a získala tak nejvyšší ocenění ve své kategorii sprint ‑ fena. Na ocenění dorazila ve své vlastní limuzíně BMW 750 AXL se zlatým nápisem NewMac DIOR. „Tradiční velmistrovská limuzína jezdí se jménem velmistra celý rok,“ řekl pan Zdenek Grondol, prezident CGDF.

Svou velmistrovskou výhru se Diorka rozhodla věnovat nadačnímu fondu Veselý senior
Výhra obnáší sto tisíc korun, které pomohou seniorům k jejich uplatnění ve společnosti. Šek přišla převzít patronka nadace, herečka a moderátorka Tereza Kostková, která má sama psy moc ráda. „Za svůj život jsem měla dvě fenky. Ta druhá žila 14 let, takže historek nesčetně - zakousnutá slepice, spolknutý míček a jiné dramatické situace. Chrti prominou, byly to pudlice, ale chrtům moc děkuji za jejich CHaRiTu. Je vidět, že jakýkoli pes je vskutku přítelem člověka,“ řekla dojatě Tereza Kostková a převzala šek. Výhru ve svých kategoriích obdrželi také psi Big Daddy Gucci a Cool Dolce.

Součástí Golden Greyhound Awards bylo i odhalení nového chrtího obrazu Opět namaloval František Ringo Čech. Obraz nese název “Zlatá Dior – Těžká volba“ a byla k němu od autora napsána i legenda: „Po svém vítězství Zlatá Dior prohlásila … dosáhla jsem chrtího Olympu, nelze už nic víc! Chtěla bych zvolnit a založit si rodinu. Ve vedlejších kotcích je několik krásných a dobře vyvinutých chrtů, ojela bych je všechny. Zdenek Grondol vědom si mé ceny, nenechá mě rajtovat jen tak někoho, a proto vyhlásil poctivé výběrové řízení....“

Zdroj a foto: Česká greyhound dostihová federace

www.cgdf.cz

 

 

Fotogalerie k článku