„Ovoce a zelenina nabízené v tomto sortimentu jsou určené k okamžité spotřebě. Jedná se mnohdy o plody, které mají vyšší stupeň zralosti, proto bychom jej při standardních kontrolách z regálů na prodejnách vyřadili. Své upotřebení může nicméně stále najít při přípravě teplých pokrmů, salátů nebo nápojů k doplnění vlákniny. Zákazníkům nabídneme tyto produkty ve tříkilových taškách s výraznou slevou a věříme, že jimi pomůžeme ještě více redukovat potravinový odpad z našich prodejen,“ říká Dana Bratánková, vedoucí korporátní komunikace & Public Affairs BILLA ČR.

Facebook

Systém přípravy a prodeje těchto tašek byl testován na 4 prodejnách a během tří měsíců testovacího provozu si zákazníci zakoupili více než 3 tisíce těchto balení. Díky tomu více než 10 tun ovoce a zeleniny neskončilo v odpadu.

Jedna taška za tuto cenu obsahuje minimálně 4 druhy ovoce nebo zeleniny a váží 3 až 3,5 kilogramu a zákazníci za ni zaplatí 49 korun. Po zařazení tašek do prodeje budou tašky rovněž nabízeny zákazníkům e-shopu BILLA na shop.billa.cz a to za stejnou cenu.

Redakce FFN a www.billa.cz