Akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska, jíž symbolicky zahajujeme i ukončujeme každou cyklistickou sezónu, se rok od roku těší stále větší oblibě. A to nejen mezi obyvateli Slovácka, v posledních letech sem nacházejí cestu příznivci z celé Moravy, Slezska, Čech i sousedního Slovenska. Letos se bude konat již po devatenácté a my vás nebudeme dlouho napínat a rovnou prozradíme hlavní novinku. „Opakovaně se na nás obraceli účastníci akce s poptávkou po cyklistickém tričku či dresu. A my můžeme s radostí oznámit, že právě letos budete moci vyrazit ve zcela novém cyklo triku, které vzniklo čistě pro tuto akci. Pečlivě jsme vybrali látku i výrobce ze Slovácka, grafický design byl navržen na míru. Trička necháváme šít dle objednávek, protože zkrátka nechceme plýtvat,“ prozradila Eva Klementová za organizační tým Regionu Slovácko.

Facebook

A jak bude probíhat samotná akce? Stalo se milou tradicí, že den zahajujeme již v 8 hodin ráno, kdy ještě náměstím vládne klid, do zátylků nás šimrá ranní slunce a vzduchem se line vůně kávy a pečených dobrot. Následuje společná rozcvička, při které se zlehka zahřejeme a protáhneme, protože to by před žádným sportovním výkonem nemělo chybět.

Jakmile budou všichni účastníci po snídani, kafíčku, rozcvičce, s páskou na ruce, mapovou aplikací v telefonu a brožurou v kapse, mohou se již chystat na start vybrané stezky. Starty budou probíhat od 9.30 hodin. Pro letošní jarní konání akce pro vás bude připraveno pět pečlivě značených stezek pro cyklisty a jedna trasa pro pěší. „Ať už se vydáte do podhůří Chřibů Po stopách Cisterciáků, za vůní Muškátu moravského, při Baťově kanále do obcí Staroměstska či na opačnou stranu vstříc místům, kde má své kořeny Jízda králů nebo za jedinečným cuvée Blatnický Roháč, k dispozici vám budou průvodci – traséři. Pomohou s orientací v terénu, napoví, kde se například najíst nebo si s vámi jen tak popovídají. Pěší trasa vás Hradišťskou vinnou stezkou zavede do městských částí Uherského Hradiště – Mařatice a Sady,“ upřesňuje složení tras Stanislav Blaha, předseda správní rady Regionu Slovácko.

Na stezkách bude v součtu připraveno více než 30 vinařských zastávek, ať už v malebných sklepních uličkách, vinařských búdách nebo přímo ve vinohradech. Až si užijete projížďku jarní slováckou krajinou, nezapomeňte se za námi vrátit zpět. Odpolední program na Masarykově náměstí proběhne v již tradičním duchu – koncert kapely k poslechu i tanci, ochutnávka vín od místních vinařů na malém vinném trhu, slosování tomboly z kuponů všech registrovaných účastníků akce. A kdo by chtěl pokračovat dál, večerní posezení u cimbálové muziky nabídne Moja vinotéka.

Svůj účastnický poplatek můžete pořídit pohodlně odkudkoliv, přichystáme vám startovací balíček podle toho, co všechno si do něj přihodíte, třeba i zmíněné tričko. Vše podstatné se dozvíte na webu www.slovacko.cz/nakolevinohrady nebo sledujte facebookovou událost Na kole vinohrady Uherskohradišťska 27. 4. 2024.

Redakce FFN a www.slovacko.cz