Vlkova věž opět vítá své návštěvníky, ať už jde o jednotlivce, kteří zatouží po sklence kvalitního vína, nebo o skupiny, které mají zájem o řízenou degustaci. Široká škála vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée všech vinařů spolku VOC Znojmo je k dispozici ve speciálním vinném baru, který zachovává kvalitu vína. Každý si tak může vybrat dle vlastních preferencí.

Facebook

Sklenku vína si příchozí mohou vychutnat nejen v přízemí věže, ale i na ochozu s jedinečným výhledem na město Znojmo a jeho široké okolí. Středověká věž je vysoká 32 m a na její ochoz vede 123 schodů. Z něj lze za jasného počasí spatřit výběžky Českomoravské vrchoviny na severozápadě, Pálavské vrchy na jihovýchodě, a dokonce i vzdálené vrcholky rakouských Alp. Tuto vyhlídku návštěvníci letos ocení také z důvodu rekonstrukce a uzavření radniční věže.

Informační centrum však není pouze místem ochutnávek. „Prioritou je podpora vinařské turistiky na Znojemsku,“ konstatuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „Návštěvníci zde získají inspiraci, kam za vínem, aktuální informace o otevřených sklepích jednotlivých vinařství i o všech akcích, které vinaři pořádají. K dispozici je také aktualizovaný Kalendář akcí VOC Znojmo pro rok 2024.“

Kollárova ulice, na které se Vlkova věž s Infomačním centrem nachází, je vstupní branou do historického centra Znojma. V loňském roce prošla rekonstrukcí, která proměnila i okolí věže. Náměstíčko okolo ní nyní nabízí také prostor pro relaxaci.

K poznávání Znojma s jeho četnými památkami a přírodou Národního parku Podyjí sklenka místního vína prostě patří a návštěva Vlkovy věže je nejjednodušší způsob, jak si ji dopřát.

PROVOZNÍ DOBA VLKOVY VĚŽE:
DUBEN, KVĚTEN A OBDOBÍ 15. ZÁŘÍ – ŘÍJEN
So: 10.00–17.00, Ne, svátky: 10.00–15.00

ČERVEN – 10. ZÁŘÍ
Po–So: 10.00–18.00, Ne, svátky: 10.00–16.00

Redakce FFN a www.vocznojmo.cz