Nevšední podívanou mohou navštívit všichni, kdo 7. nebo 8. dubna vyrazí do areálu BVV Brno na veletrh SILVA REGINA. Začátek závodů je ve 12.00 na volné ploše R009.

Facebook

Soutěž, jejíž kořeny sahají hluboko do historie (do poloviny 19. století), je označována za původní extrémní sport a ve své moderní podobě pod názvem STIHL TIMBERSPORTS® se od roku 1985 rozšířila do celého světa. V České republice pak mohli diváci sledovat toto napínavé klání poprvé před dvaceti lety. Během té doby se naše základna sportovců v dřevorubecké soutěži významně rozrostla a její špičky se staly konkurencí i pro závodníky na mezinárodní scéně. Někteří z nich jsou profesionální dřevaři a lesníci, pro které je práce se dřevem každodenní samozřejmostí, jiní přijali výzvu stát se sportovci ve specifických disciplínách. Letos se v nich utkají muži i ženy, jejichž cílem je nominace na jeden ze dvou národních vrcholů CZECH TROPHY 2024 a Mistrovství ČR 2024, respektive možnost reprezentovat Českou republiku na úrovni mezinárodní.

Během kvalifikačních závodů CZECH CUP & CZECH MASTERS se sportovci utkají v disciplínách, které vycházejí z podstaty dřevorubeckého řemesla a vyžadují jeho teoretickou znalost, manuální zručnost stejně jako poctivý trénink. Disciplíny výslovně simulují kácení a řezání stromů, a prověřují tak schopnosti závodníků v manipulaci s pilami i sekerami. Odhodlání letošních účastníků zvítězit můžete podpořit již tento víkend na výstavišti v Brně v rámci veletrhu SILVA REGINA na volné ploše R009.

Redakce FFN a www.timbersports.cz