V tomto článku vám tedy představíme několik základních kroků a produktů, které budete potřebovat pro úspěšnou údržbu kočičí toalety.

Facebook

Postup pravidelného čištění kočičí toalety
Kočky jsou mimořádně čistotná stvoření, což znamená, že udržování jejich toalety v bezchybném stavu je naprosto klíčové pro jejich spokojenost. Pokud totiž tento standard nedodržíte, vaše kočka si pravděpodobně najde jiné místo k vykonání svých potřeb. Jak byste se tedy měli správně starat o toaletu vašeho mazlíčka?
Základním pravidlem pro udržení čistého kočičího záchodu je denní odstraňování moči a výkalů. Tuto úlohu zvládnete snadno pomocí speciální lopatky na kočičí záchod, která vám umožní odpad jednoduše nabrat a vyhodit.
Pro udržení toalety bez nepříjemného zápachu je také důležité pravidelně měnit stelivo a provádět důkladné čištění kočičí toalety. Četnost výměny kočkolitu závisí na jeho druhu a počtu koček v domácnosti, ale obvykle se doporučuje provádět výměnu alespoň jednou týdně. Během tohoto procesu nezapomeňte toaletu důkladně vyčistit, ideálně horkou vodou a jemným dezinfekčním prostředkem určeným pro kočky.
Před zahájením jakéhokoliv úklidu se ujistěte, že máte ochranné rukavice, abyste se chránili před potenciálními bakteriemi.

Investujte do vhodné lopatky na kočičí záchod
Pro čištění kočičí toalety budete potřebovat lopatku na kočkolit, která vám pomůže udržet toaletu čistou a bez zápachu. Existuje několik různých druhů lopatek, a výběr té správné závisí na několika faktorech, jako je typ používaného steliva pro kočky a vaše osobní preference.
Pokud se rozhodnete pro jemné hrudkující stelivo, které vytváří drobné hrudky, může být pro vás vhodnou volbou lopatka na kočičí záchod s menšími otvory. Tato lopatka vám umožní snadněji oddělit drobné částice a prach od čistého steliva, což vám usnadní samotné čištění toalety.
Naopak, pokud používáte hrubší stelivo pro kočky, které tvoří větší hrudky, bude pro vás vhodnější lopatka na kočičí záchod s většími otvory. Tato lopatka vám pomůže účinně oddělit větší hrudky a minimalizovat zbytky, které by mohly zůstat v toaletě. Tím zajistíte, že toaleta zůstane co nejčistší a bez zápachu.

Věnujte pozornost i údržbě lopatky
Neméně důležitá je také snadná údržba lopatky. Vždy vybírejte lopatku na kočičí záchod, která je snadno omyvatelná, ideálně odolná vůči vlhkosti a chemikáliím, které můžete používat k dezinfekci. To vám ušetří čas a zajistí, že lopatka zůstane v hygienickém stavu, což je důležité pro zdraví vaší kočky.
Chcete-li si usnadnit údržbu na maximum, zvolte lopatku na kočičí záchod bez otvorů, která nezachycuje zbytky kočkolitu a lze ji snadno čistit.
Pamatujte, že pravidelná údržba kočičí toalety je důležitá pro zdraví a pohodu vaší kočky, a správná lopatka na kočkolit může být klíčem k udržení čisté toalety pro vašeho domácího mazlíčka.

Zdroj: Zooroyal

 

Fotogalerie k článku