Lyžaři a snowboardisté tady mají k dispozici více než 20 km dokonale upravených sjezdovek. Také běžkaři si tady najdou místa, která si zamilují, ale jde to vlastně i bez lyží. Podívejte se sami!

Facebook

Zimní turistika je skvělým zpestřením dovolené. Je zdraví prospěšná, vyčistíte si hlavu, protáhnete nohy, posílíte plíce a užijete si překrásné výhledy na okolní hory. Oblíbeným místem pro zimní výlety je ve Filzmoos hora Rossbrand. Otevírá se z ní úchvatný pohled na vrcholy Nízkých a Vysokých Taur, hory Großglockner, Sonnblick, Großvenediger, Hochkönig, Gosaukamm, Bischofsmütze nebo masiv Dachsteinu. Ve Filzmoos ale najdete také další krásná místa, kde si zimní turistiku vychutnáte.

Zasněženými lesy, pastvinami, bílými loukami, údolími i přes vrcholy vede v rekreační oblasti Filzmoos 50 km důkladně značených turistických tras. Na interaktivní zimní turistické mapě si můžete prohlédnout všechny turistické trasy se všemi potřebnými informacemi, jako je délka, výškový rozdíl, stupeň obtížnosti a podobně.

Jedna z příjemných, středně obtížných turistických tras vede na Rossbrand. Nahoru se dostanete šestimístnou lanovkou Papageno. Vlevo je lyžařská chata „Schörgi Alm“, kde odbočíte od horní stanice doprava a několika zatáčkami vzhůru k Postfunkturm. Stoupání je mírné a prochází lesem. Na chatě Radstädter Hütte si můžete dopřát občerstvení a podívat se k vrcholovému kříži, který je vedle chalupy. Je odsud nádherný výhled. Jděte ale prosím po pravé straně, protože vedle turistické stezky jsou běžecké tratě. Délka túry je 8 až 16 kilometrů podle tempa, nálady a fyzické kondice. Trasa zabere necelé dvě až tři hodiny.

Hora Rossbrand je jedna z nejkrásnějších hor Rakouska, protože se z ní otevírá impozantní pohled na alpské vrcholy Nízkých a Vysokých Taur, hory Großglockner, Sonnblick, Großvenediger, Hochkönig, Gosaukamm, Bischofsmütze nebo masiv Dachsteinu.

Zimní turistické stezky vedou také překrásnou oblastí Hofalmen, které byste na dovolené v Salcburském sportovním světě rozhodně neměli opomenout. Od začátku prosince přibližně do konce března se sem dostanete místním taxi nebo koňským spřežením. Přiblížit se sem můžete pohodlně také lokálním autobusem Fidibus. Z kruhového objezdu ve Filzmoos sledujte ukazatele na Hofalmen. Před mýtnou stanicí se nachází velké parkoviště (za poplatek).

Pak si můžete udělat krásnou a nenáročnou procházku i s dětmi, s úchvatným výhledem na Bischofsmütze (2 458 m),nejvyšší horu hřebene Gosaukamm, který samostatně vybíhá z masivu Dachstein.  

Po silnici směrem na Hinterwinkl se projede přes mýtnou bránu, podél Mandlingu, převážně lesem, poté následuje mírné stoupání k odbočce k hostincům Oberhof Unterhofalm. Cesta zabere zhruba hodinu a půl, trasa je dlouhá necelých 5 km a výškový rozdíl jen 209 m.

Redakce FFN a Salzburger Land Tourismus Ges.m.b.H.
HOTLINE:
+43 662 6688 44
INFO@SALZBURGERLAND.COM