Facebook

Kde ale neustále brát inspiraci? Mlékárna Valašské Meziříčí přichází s tipy, které vás jistě budou inspirovat. Zkuste připravit například Wrap se sýrem a bílým jogurtem nebo Overnight oast. Sklenička lze připravit večer předem a ráno už jen servírujeme.

„Svačina je doplňkovým příjmem potravy a měla by dodat až 15% celkového příjmu kalorií během dne, aby byl tento příjem vyvážený. Velice prospěšnou svačinkou může být třeba jogurt či kefírové mléko nebo i ovoce a zelenina – okurka, rajčata, avokádo, paprika nebo jablka a vše ostatní. Dobré jsou i sendviče nebo nejrůznější chleby. Možnosti přípravy svačinek jsou téměř nevyčerpatelné,“ uvádí Zuzana Pavelková, marketingová manažerka Mlékárny Valašské Meziříčí. „Také my v Mlékárně Valašské Meziříčí jsme se nechali inspirovat exotickou kuchyní a přinášíme tip na Wrap se sýrem halloumi a bílým jogurtem. Jeho příprava je rychlá. Svačinka je skladná a velice praktická při konzumaci kdekoli a kdykoli během dne,“ dodává Zuzana Pavelková.

Jednou z nejprospěšnějších svačinek je jogurt. Proto přináší Mlékárna Valašské Meziříčí další recept na přípravu skleničky plné zdraví. Jedná se o chutnou, rychlou a zdravou svačinku. V tomto pokrmu není tolik cukru a my sami jeho množství můžeme regulovat například náhradou za ovoce, které nám chutná. Zapomenout bychom neměli ani na kefíry, které dodají potřebné množství tekutin, energie a navíc se můžou konzumovat přímo z krabičky.

Wrap se sýrem hallomi a bílým jogurtem

Odlehčete svůj jídelníček a připravte si výborný wrap se zeleninou a jogurtem!
Ingredience: Bílý jogurt z Valašska bifido 1 ks, sýr Halloumi 200 g, velká tortilla 2 ks, polníček, cizrna

Příprava:
Nejprve potřeme tortillu bílým jogurtem a poté na ni rozprostřete polníček a cizrnu. Sýr halloumi nakrájíme na plátky a opečeme jej na pánvi z obou stran. Následně už jen přidáme do tortilly. Tortillu zabalíme a máme hotovo.

Overnight oats – Sklenička plná zdraví
Chutná, zdravá a rychlá svačinka? Overnight oast je skvělá volba
Ingredience: Ovesné vločky 40 g, chia semínka 5 g, čerstvé mléko z Valašska polotučné 100 ml, smetanový jogurt z Valašska bílý 1 ks, voda 50 ml, mandlové máslo 10 g, borůvky 80 g, čekankový sirup 5 g, borůvky na ozdobení

Příprava:
V misce smícháme vločky, chia semínka a přilijeme mléko a vodu. Směs vložíme na dno skleničky (krabičky) a na vrchní část přidáme postupně mandlové máslo a jogurt. Poté přidáme vrstvu rozmačkaných borůvek s čekankovým sirupem a na závěr dozdobíme borůvkami či jinými ingrediencemi. Sklenici uzavřeme a vložíme přes noc do lednice. Chutě se přes noc hezky prolnou a ráno na vás bude čekat zdravá snídaně či svačinka.


Redakce FFN a www.mlekarna-valmez.cz