Během víkendových oslav prošel městem slavnostní průvod, světily se pramenů nechyběl ani koncert Západočeského symfonického orchestr, mše a bohatý kulturní program.

Facebook

Od prvního zahájení sezóny je to letos přesně 205 let a jak bývá zvykem, nejvíce akcí se konalo na mariánskolázeňské kolonádě a v jejím blízkém okolí

Ačkoliv bude co zažít v Mariánkách už během dne, oficiální část programu byla odstartována v pátek 12. května v 19:30 koncertem Západočeského symfonického orchestru ve společenském domě Casino, který je součástí hotelového komplexu Ensana. V sobotu 13. května program pokračoval od 10 hod. mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie, na kterou navázalo slavnostní žehnání pramenů na lázeňské kolonádě.

Historii tohoto kouzelného města pak přiblížil průvod v historických kostýmech, přítomnost historických osobností v podání členů Divadla lidové tvorby, řemeslný jarmark i farmářské trhy.             

Jelikož jsou Mariánské Lázně proslulé pro své přírodní léčebné zdroje, kterými jsou minerální prameny, slatina a rašelina, doporučujeme zábavu spojit i s lázeňským či wellness pobytem. Mezi nejoblíbenější mariánskolázeňské hotely patří celoročně hotely skupiny Ensana, a to zejména pro svou pověstnou zdravotní a léčebnou expertizu protkanou se špičkovými službami a milým přístupem.

Chcete-li si dopřát opravdový luxus, navštivte pětihvězdičkový hotel Nové Lázně, ve kterém vás uchvátí historií protkané Římské lázně nebo Královská kabina, která byla speciálně zařízena pro anglického krále Eduarda VII, a nyní je ve své původní kráse k dispozici také lázeňským hostům. v roce 1896 se stal hlavním lázeňským a léčebným střediskem v Mariánských Lázních. Mezi jeho hosty patřili takoví velikáni světového formátu, jako Johann Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, Nikolaj Vasiljevič Gogol, Richard Wagner či Ema Destinnová. V samotném hotelu se nachází 97 stylově vybavených pokojů, které si zachovaly krásu historického novorenesančního stylu, ale zároveň nabízí veškeré pohodlí a vybavení současné doby.

Cestuje rádi s dětmi? Vyražte do hotelu Hvězda, ve kterém se nachází největší bazén ve městě a také dětská herna. Mariánské Lázně toho ale mohou dětem nabídnout ještě více. Kromě procházek můžete vyrazit na výlety na kole, navštívit některé z městských hřišť nebo naučně-poznávací park Bohemium, do kterého se dostanete pěšky nebo lanovkou a kde si s dětmi můžete prohlédnout dokonalé miniatury českých památek.

Lázeňský komplex Ensana nabízí svým hostům opravdový požitek spojený s péčí o tělesné i duševní zdraví, ke které využívá zdejšího přírodního bohatství. Během návštěvy na vás budou čekat všemožné procedury, relax, zábava, hry, výlety i sportovní aktivity v okolí. Pobyt si tudíž užije opravdu každý.

 

Redakce FFN a www.ensana.cz


 

 

Fotogalerie k článku