Přestože tento institut při výběru reaguje především na náladu ve společnosti, a ne vždy se trefí do módního kurzu, letos se mu to povedlo. Odstín byl hojně k vidění na módních přehlídkách pro jaro a léto 2023. Kousky v této nepřehlédnutelné barvě naleznete v aktuálních kolekcích módních značek. Pro barevnou inspiraci jsme vyrazili do pražského outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.
Fialový odstín Very Peri, tedy barvy roku 2022, byl nahrazena unikátní barvou Viva Magenta, která má společensky i kulturně symbolizovat nadcházejících 365 dní. Výběr barvy roku neznamená jen estetickou záležitost. Ve skutečnosti se jedná o důsledný výzkum a spolupráci mnoha odborníků v oboru, kteří analyzují trendy v oblasti umění, módy, ale i zábavního průmyslu, cestování, technologií, sportu a celkové nálady ve společnosti. Tato barva, inspirovaná přírodou, konkrétně tedy odstínem brouka července nopálového, je symbolem radosti, života a energie.

Facebook

Jak kombinovat barvu roku
Jako vždy platí základní pravidlo. Kombinujte maximálně tři neutrální barvy s jednou výraznou barvou. Nezapomínejte, že mezi neutrální barvy se řadí i denim! Oblékněte se třeba do odstínů béžové, outfit doplňte kabátem v odstínu Viva Magenta a jako třešničku na dortu zvolte rtěnku stejné barvy.
Svůj outfit můžete prozářit i pomocí doplňků v tomto odstínu. Pokud jste odvážnější, krok vedle určitě neuděláte kalhotovým kostýmkem v barvě Viva Magenta. Nejen že v této barvě budete nepřehlédnutelná, ale zároveň je vědecky dokázáno, že nošení výrazné barvy zvyšuje vaše sebevědomí a zlepšuje náladu.

Redakće FFN


 

 

Fotogalerie k článku