Kniha je cenným zdrojem nejaktuálnějších praktických informací z tuzemské vinařské scény pro všechny milovníky vína a nezbytným pomocníkem pro profesionály v oboru.

Facebook

Cílem této publikace je poskytnout čtenářům, každý rok nové, aktuální, nezávislé a v nejvyšší možné míře objektivní informace o tuzemských vínech a vinařích a díky podrobnému hodnocení najít a doporučit ta nejlepší vína, která jsou aktuálně na trhu. Nejlépe hodnocená vína z této publikace si zájemci mohou nejen zakoupit u vinařů či ve vinotékách, ale také si je vychutnat v kombinaci se špičkovým menu nové restaurace Apelace 21, kde byla tato kniha slavnostně pokřtěna.

V čele tohoto osobitého projektu stojí mezinárodně respektovaný autorský tým ve složení Michal Šetka, Ivo Dvořák, Jakub Přibyl, Roman Novotný a Richard Süss. Tým autorů doplňuje produkční publikace Václav Tichoň. Každé vinařství je přehledně a srozumitelně představeno na jedné tiskové straně včetně nezávislého dlouhodobého hodnocení vinařství a jejich aktuálních nejlepších vín.

Publikace je také zdrojem užitečných informací o vinařství v ČR, vinařských oblastech, vinařských spolcích, VOC, možnostech vinařské turistiky a aktuálním dění na domácí vinařské scéně. A nechybí ani tipy na restaurace a vinné bary, kde se s tuzemskými víny pracuje na vysoké úrovni.

Způsob výběru a hodnocení vín je ojedinělý. Na rozdíl od klasických soutěží vín jsou veškerá zařazovaná vína degustována každým z autorů, převážná většina vín v průběhu pěti měsíců příprav knihy několikrát a při různých příležitostech. Tím se maximálním možným způsobem odstraní případné chyby a nepřesnosti v hodnocení.  „V průběhu léta a na začátku podzimu jsme ochutnali a ohodnotili téměř dva tisíce tuzemských vín. Jako každý rok se tedy máte opravdu na co těšit. A máme radost, že jsme opět objevili několik nových talentovaných vinařů, kteří se v tomto vydání objeví poprvé. Samozřejmě se můžete těšit i na slavná vinařská jména, která v této knize nesmí chybět i na skvělé tipy z jejich aktuální nabídky vín,“ říká šéfredaktor publikace Michal Šetka. Do aktuálního vydání knihy Nejlepší vína České republiky - Průvodce 2022 – 2023 se letos dostalo 147 vinařů a vinařských firem a 878 vín.

Kniha „Nejlepší vína České republiky, Průvodce 2022 – 2023“ byla v úterý 10. ledna 2023 slavnostně pokřtěna za účasti autorů a mnoha špičkových vinařů v nové restauraci Apelace 21 v Praze na Vinohradech.
„Víno a špičková gastronomie k sobě nerozlučně patří a jsem rád, že vynikající vína od tuzemských vinařů najdou v restauraci Apelace 21 adekvátní párování s dokonalými recepty,“ říká o této nové spolupráci Michal Šetka. Autoři projektu pak společně se zastoupenými nejlépe hodnocenými vinaři odprezentovali hostům selekci nejlepších vín z celé publikace v kombinaci s pečlivě napárovanými pokrmy, poskytli mnoho informací o aktuálním dění na tuzemské vinařské scéně a také nechali zájemce nahlédnou pod pokličku náročného hodnocení vín a příprav této knihy.

Knihu „Nejlepší vína České republiky, Průvodce 2022 – 2023“ lze zakoupit za 299,- Kč na e-shopu vydavatelství www.w-d.cz a v knihkupectvích.

Redakce FFN a vydavatelství www.w-d.cz