Organizace slaví 65. výročí od svého založení jako Pražská informační služba. Za tu dobu prošla velkou proměnou a svými aktivitami nyní zlepšuje kvalitu života Pražanů a kultivuje veřejný prostor. Oslavy započnou 11. února zvýhodněným vstupným na Staroměstskou radnici za symbolickou cenu 65 Kč. 

Facebook

 „V letošním roce nás čekají velké oslavy k výročí vzniku naší organizace. Osobně jsem velmi hrdý na podobu, kterou má Prague City Tourism dnes a na nabídku, kterou jsme schopni Pražanům a návštěvníkům z celého světa přinášet," říká předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

Oslavy začnou v únoru, kdy organizace nabídne nejen Pražanům vstup za symbolické vstupné 65 Kč na všechny pražské věže. Součástí návštěvy věže bude vždy i komentovaná prohlídka. Každý víkend od 11. února až do Velikonoc mohou zájemci postupně navštívit všechny pražské věže, a to Staroměstskou radnici, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště na Petříně, Prašnou bránu, Malostranské mostecké věže, Staroměstskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž.

Od dubna organizace plánuje také unikátní retro vycházky po vybraných pražských lokalitách v dobovém oblečení, stejně tak výstavu o historii a současnosti Prague City Tourism. Společnost pro ni využije vyprávění pamětníků, kteří pro Prahu od poloviny 60. let pracovali a prováděli. Výstava tak návštěvníkům přiblíží každodenní život informační služby. Na jaře se Pražané mohou těšit na tematické jízdy historickou tramvají č. 42. První ochutnávkou bude tematická jízda 27. května u příležitosti výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Program společnost postupně odhalí na svých webových stránkách prague.eu.

Prague City Tourism za poslední dva roky prošla komplexní proměnou. Z příspěvkové organizace se stala moderní akciová společnost města, která je oficiální certifikovanou organizací destinačního managementu Prahy.
„Veškerou naši činnost soustředíme na to, aby cestovní ruch měl co nejméně negativních dopadů pro Pražany. I to je důvod, proč měníme image města,“ popisuje Jana Adamcová, místopředsedkyně představenstva Prague City Tourism a zároveň dodává:

Celoroční výroční akce vyvrcholí na podzim oslavami, které společnost zatím drží v tajnosti jako překvapení pro Pražany. Veškeré informace o výročí včetně jednotlivých akcí a eventů zájemci mohou průběžně sledovat na webových stránkách prague.eu. 

Redakce FFN