Novoroční výstup na Stezku korunami stromů je pro to všechno ideální příležitostí a vyplatí se nejen kvůli okouzlujícím výhledům a dobré kondici. První den v roce Stezka naděluje překvapivé dárky, a navíc plní přání. Ve Skiareálu Lipno si k tomu zalyžujete na skvěle upravených sjezdovkách přes den i večer a restaurace Stodola dodá vynikající silvestrovské menu.

Facebook

Stezka korunami stromů na Nový rok připravila speciální program. Na prvních sto návštěvníků čeká malý dárek, na všechny pak pamětní list, novoroční punč i Strom splněných přání. Ten bude stát před vstupem na Stezku a můžete u něj pokoušet štěstí. Když stromu svěříte své přání, je možné, že budete mezi třemi vybranými, kterým jej Stezka během následujícího roku splní. Všichni, kdo se po silvestrovských oslavách odhodlají vyrazit na Stezku, mohou být také mezi vylosovanými výherci celodenního skipasu. Stačí se při výstupu na Stezku vyfotit, vložit fotku na Instagram a označit i Stezku. A pak už jen čekat, jestli Štěstěna vybere právě vás a budete tak mezi třemi vylosovanými výherci. Losování je otázkou štěstí, jistotou ale v každém případě bude dobrý pocit z aktivního pohybu v krásné přírodě uprostřed šumavských lesů.

Skvělý pohyb na čerstvém vzduchu zajistí také téměř 6 km perfektně upravených sjezdovek ve Skiareálu Lipno. Ty obsluhují všechny čtyři lanové dráhy, tři čtyřsedačkové a jedna dvousedačková. Všechny jsou vybaveny zpomalovacími pásky a zajišťují tak bezpečný nástup.  Oblíbený Fox park disponuje čtyřmi pojízdnými pásy, které zajišťují pohodlný přesun malých a začínajících lyžařů. Vše je otevřeno denně od 8.30 do 16 hodin a k tomu navíc i pro večerní lyžování od 18 do 21 hodin. „Ani mírná obleva nenarušila provoz areálu a na sjezdovkách leží 50 cm sněhu. Díky novým technologiím upravujeme sjezdovky úsporněji a s ještě větším ohledem na životní prostřední. Všechny sjezdové tratě jsou tak stále ve skvělé kondici,“ informuje tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová.

Zábava na Lipně ale nekončí sportem. Další porci skvělých zážitků si dáte v restauraci Stodola. Poctivě se připravuje na konec roku, a proto nachystala speciální silvestrovské menu. Jeho součástí je například zabijačkový ovar se staročeskou vejmrdou, nebo pečené koleno, vinná klobása i pečená žebra v barbecue omáčkou se salátem Coleslaw. Chutě na něco dobrého k tankovému plzeňskému spolehlivě zažene pivní prkénko s nakládanými sýry, hovězím pastrami a škvarkovou pomazánkou. Místa pro silvestrovskou zábavu se rychle plní, a proto si to své raději včas rezervujte.

Špičkové služby ve Skiareálu Lipno naplní všechny vaše potřeby. Sport, pobyt na čerstvém vzduchu, zábava i výjimečná gastronomie jsou zárukou skvělých zimních zážitků. Stačí jen přijet a vyzkoušet je!

Redakce FFN a www.lipno.info