Na všechny lyžaře navíc čeká řada novinek, které jim zpříjemní pobyt na Lipně a nabídnou ještě větší zábavu než v předešlých letech.
Pro vytvoření těch nejlepších lyžařských podmínek investoval Rodinný areál Lipno do vylepšení svého technického vybavení. Nová rolba a sněžná děla totiž zajistí efektivnější zasněžování a ideální lyžařské podmínky. Inovativní technologie nových strojů také pomůžou s větší úsporou energie i vody. Ve výukovém Foxparku budou ještě lepší podmínky pro lyžaře ve výcviku díky posílenému zasněžovacímu systému. Stejně jako v minulých letech, bude vstup do Foxparku zcela zdarma, což je příjemný benefit především pro rodiče malých lyžařů.
Kvůli stoprocentnímu bezpečí všech návštěvníků prochází sedačková lanová dráha Lipno Express od 4. října generální opravou před startem zimní sezóny. Součástí revize budou i příjemné bonusy v podobě zbrusu nové nástupní a výstupní stanice hlavní lanovky. Opravená a zkontrolovaná lanovka bude spuštěna zároveň se zahájením zimního provozu v celém skiareálu. Stejnou péčí prochází i ostatní lanovky v areálu, o bezpečí i pohodlí návštěvníků bude tedy dokonale postaráno.

Facebook

Celosezónní skipasy za loňskou cenu a rodinný skipas o víkendu levnější
Navzdory vysoké inflaci i stále rostoucím cenám energií se podařilo udržet ceny celosezónních skipasů na stejné úrovni jako loni. Jednodenní víkendový rodinný skipas bude dokonce o víkendu a pololetních prázdninách levnější. Cena ostatních skipasů byla celkově navýšena v průměru o osm procent. „Do ceny skipasů jsme museli promítnout stávající ekonomickou situaci. Uvědomujeme si ale, že pro mnoho rodin může být finanční situace napjatá. Zvýšení cen našich skipasů se proto pohybuje pouze v jednotkách procent. Naším cílem je nabízet zábavu a odpočinek na skvěle upravených svazích každému,“ vysvětluje generální ředitel Rodinného areálu Lipno Matěj Kratochvíl postoj k náročné ekonomické situaci.
Skipas na dva a více dnů má navíc v ceně i večerní lyžování. Skipas na čtyři a více dnů nově zahrnuje i vstup na Stezku korunami stromů. Stezka je otevřená celoročně a působivý rozhled po krajině udělá dojem i v zimě. Pro nejlepší komfort je u Stezky možné si zapůjčit turistickou obuv, přezout se z lyžáků, užít si nádherný výhled a pak se vrátit zpátky na svah. Při lyžovačce je tak možné využít všechno, co Skiareál Lipno nabízí, navštívit oblíbená místa a vychutnat si zimní zábavu plnou zážitků.
K dalším novinkám ve skiareálu patří i nový háv, do kterého se obleče oblíbená lyžařská restaurace U Yettiho s prostornou terasou a skvělou kuchyní. Stejně jako v loňském roce nabídne lyžařům oblíbené zimní nápoje i pokrmy. Chybět nebude vynikající chrupák přímo od řezníka z lipenské Stodoly, ani speciální bombardino od cukrářů z Povidloně. 
Letos nově si lipenští nachystali také adventní program, který je připravený na všechny čtyři neděle před Vánoci. Sváteční atmosféru na náměstí před hotelem Element zajistí hudba i tématické tvůrčí dílničky a výrobky, které se hodí pro každý vánoční domov.

Běžkování na Pasečné
Už druhým rokem bude v provozu nový běžkařský areál na Pasečné. Padesát kilometrů propojených udržovaných stop na obou stranách hranice přitáhlo minulou zimní sezónu téměř okamžitě pozornost veřejnosti. Návštěvníci oceňují, že mají možnost běžkovat v neokoukaném prostředí, a hlavně v krásné přírodě bez návalu turistů. Pro obyvatele Českokrumlovska a Českobudějovicka je tato destinace navíc mnohem dostupnější než doposud navštěvovaná Modrava, Kvilda anebo Zadov v západní části Šumavy.
Areál Běžky Pasečná čekají v letošním roce inovace v podobě nové rolby, která zabezpečí ještě kvalitnější úpravu stopy, což ocení především skejtaři a sportovní běžkaři. „I letos navážeme na loňský osvědčený model. Připraveny budou vždy tři okružní trasy a cvičná louka pro začátečníky. Okruhy směrem na Rakousko čekají drobné změny, a to především v podobě vedení sjezdů tak, aby některé z nich nebyly tak náročné. Ocení to zejména rodiny s dětmi a začátečníci, kteří si běžkování přijedou vyzkoušet v rámci svého zimního pobytu na Lipně“, říká Kamila Sušanková, provozovatelka areálu u rakouských hranic pod Vítkovým hrádkem.
Běžkařské stopy na Pasečné rozhodně stojí za návštěvu. I letos bude pro návštěvníky k dispozici parkoviště zdarma u nástupního místa u penzionu Dobík. Více informací najdete také na portále Bílá stopa nebo na www. lipno.info.
Vynikající zimní zábava na Lipně už je na spadnutí. Vychutnejte si zimu se všemi novinkami a komfortem!

Redace FFN a www.lipno.info.cz