Na prvním místě mezi ležáky umístil Gambrinus Patron 12. Všechna tři ocenění potvrzují kvalitu piva Gambrinus, kterou dokládají i letošní rostoucí prodeje značky.

Facebook

Velký úspěch zaznamenalo pivo Gambrinus na jedné z nejvýznamnějších celosvětových pivovarských soutěží, European Beer Star, pořádané v rámci pivovarské výstavy Drinktec v Mnichově. V kategorii Bohemian Style Session Lager neboli výčepních piv získal Gambrinus Originál 10 zlatou medaili. Ocenění European Beer Star patří k těm nejprestižnějším pivovarským cenám na světě, do soutěže letos pivovary ze čtyřiceti zemí přihlásily celkem 2168 piv různých stylů.

„Je to obrovský úspěch. Naše pivo hodnotili odborníci z celé Evropy a Gambrinus jim zachutnal více než desítky dalších piv z různých zemí. Zlatá medaile potvrzuje, že náš Gambrinus ve své kategorii patří mezi nejlepší piva na světě,“ neskrývá svou hrdost Petr Kofroň, manažer plzeňského pivovaru, který ve středu večer ocenění v Mnichově přebíral.

Gambrinus Originál 10 pak včera přidal další ocenění, a to v domácí degustační soutěži České pivo, kde zvítězil v kategorii Světlé výčepní pivo. Zlatý středeční hattrick pro plzeňský pivovar Gambrinus pak zkompletovalo Gambrinus Patron 12, který v rámci Českého piva dominoval mezi ležáky.

„Z ocenění mám upřímnou radost. Velmi si vážím hodnocení kolegů sládků a dalších pivovarských odborníků. Je pro nás potvrzením, že svou práci děláme dobře. Věřím, že vítězství v nejprestižnější české pivní soutěži přesvědčí spotřebitele, že pivo Gambrinus je opravdu skvělé,“ říká sládek Milan Máca, který převzal ocenění na výročním večeru Českého svazu pivovarů a sladoven pořádaném u příležitosti Dne českého piva.

Ocenění v degustačních soutěžích potvrzuje i obliba piva Gambrinus mezi spotřebiteli. Jeho prodeje jen za prvních osm měsíců letošního roku meziročně vzrostly zhruba o pětinu oproti stejnému období loni. „Velice si vážíme všech ocenění na pivovarských soutěžích. Největší odměnou je pro nás ale rostoucí obliba piva Gambrinus mezi konzumenty. Je to pro nás důkaz, že vaříme pivo, které chutná jak profesionálním degustátorům, tak i všem milovníkům piva,“ dodává Dominika Drvoštěpová, senior brand manažerka značky Gambrinus.

Redakce FFN