Letošnímu dvanáctému ročníku Dnů otevřených ateliérů dali organizátoři podtitul Umění jako lék, jako jiskra naděje v temných dobách. Návštěvníky přivítá stovka ateliérů a dílen po celé Vysočině. Je to výjimečná příležitost seznámit se s malíři, grafiky, keramiky, sochaři, kováři, řezbáři, skláři, šperkaři a dalšími umělci přímo v jejich prostředí, kde tvoří své dílo. Dozvědět se víc o procesu, při němž z kusu skla, dřeva, kovu, kamene, barvami na plátně vznikne skvost, který udělá radost někomu dalšímu, potěší v těžkých chvílích, povzbudí k vlastní práci. Seznam otevřených ateliérů na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku, Pelhřimovsku, Třebíčsku a Žďársku najdete na webu doavysocina.cz.

Facebook

Vyberte si, kam vyrazíte, a přijďte se buď jen pokochat nebo ještě lépe inspirovat a někde i vlastníma rukama vyzkoušet něco vytvořit či zakoupit již hotová díla.

„Pořiďte si časopis DOA 2022, který je k dispozici na informačních centrech po Vysočině nebo ke stažení na webu DOA. Jsou v něm kontakty na všechny zúčastněné ateliéry,“ informuje vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Kraje Vysočina Ladislav Seidl. Než zamíříte do vámi vyhlédnutého, zkontrolujte si, zda má právě otevřeno. Ne všechny jsou totiž přístupné po oba dva víkendové dny a někam je třeba se předem telefonicky objednat. Dobrou radu získáte i na telefonním čísle koordinátora DOA 2022 – 737 451 928.

Veškeré potřebné informace, rozhovory s umělci, kontakty včetně aktualizace dostupných ateliérů jsou na webových stránkách doavysocina.cz.

Redakce FFN a Martina Strnadová, Vysočina Tourism