Akce s jedinečným geniem loci díky těsné blízkosti letiště proběhne v sobotu 10. září od 12:00 do 18:00.

Facebook

Mají nepopsatelný styl a vzbuzují výjimečnou atmosféru majestátnosti i určité nostalgie – automobiloví veteráni v nás dokážou rozproudit emoce, i když žádného nevlastníme. Kdo by dokázal při pohledu na takové vozy zůstat chladný, a zvláště tehdy, když jich budou na jednom místě stovky? Co všechno v sobotu 10. září mezi 12:00 a 18:00 na střeše OC Šestka uvidíte, uslyšíte a třeba si také osaháte, představuje Jiří Dohnal, pořadatel oblíbené akce Classic Drive vol. 7.

„Letos je zatím přihlášeno velké množství vozů japonských, amerických i značky Volkswagen. Nebude ale chybět ani klasika všech klasik - starý polopásový traktor Zetor! Máme rovněž přislíbenou hojnou účast starých motorek Vespa. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku vozidel vyrobených do roku 1999. Jedná se především o automobily a motorky z jedinečných 70. až 90. let, nicméně fanoušky pořádného „old-schoolu“ potěší účast i vozů daleko starších. Průměrné stáří přihlášených automobilů je okolo 40 let. Zúčastnění uvidí auta, která jsou nejen krásná a mají vysokou estetickou hodnotu, ale pyšní se také zajímavým investičním potenciálem,“ popisuje organizátor.

Oblíbenost akce dokazuje i fakt, že ji v uplynulých ročnících navštívily tisíce nadšenců všech věkových kategorií. Neopakovatelnou atmosféru vytváří především prostor střešního parkoviště OC Šestka.

„Díky své lokalitě v těsné blízkosti letiště představuje naše obchodní centrum naprosto unikátní místo pro pořádání akcí. Vzlety a přistání letadel pár set metrů od nás, téměř nad našimi hlavami, již sedmým rokem dokreslují na setkání veteránů perfektní kulisu. Jsme rádi, když vidíme, že se k nám lidé vracejí nejen na tyto speciální akce, ale i na pravidelné nákupy, cvičení v našem novém fitcentru Gymstory nebo třeba na návštěvu interaktivního muzea a herny Game World. Všichni jsou příjemně překvapeni, když vidí, jakou proměnou OC Šestka v posledních třech letech prošla,“ vysvětluje Michaela Němcová, centre manager OC Šestka.

Přehlídku půvabných karosérií i pořádně dunivých motorů zpestří také doprovodný program.

„Pro diváky jsme si připravili několik soutěží, a to o 3 nejkrásnější či nejzajímavější vozy srazu, o nejvzdálenějšího účastníka a pak ještě jednu, což ovšem bude pro všechny překvapením,“ láká na akci Jiří Dohnal.