Turisté se vrátili i k poznávání vzdálenějších destinací a odletěli se skupinou na Kubu. Za odpočinkem na plážích zamířili Češi zejména do Dominikánské republiky, do Egypta či na Kanárské ostrovy. Jarní pobyty tráví také v tuzemských horských a lázeňských oblastech.

Facebook

Naši nabídku v období Velikonoc jsme v letošním roce vyprodali a enormní zájem byl jak o poznávací zájezdy, které překonaly rekordy z roku 2019, tak i o klasické letecké dovolené nebo pobyty v České republice. Do zahraničí míří přes 85 % klientů Čedoku, v tuzemsku zůstává přibližně 15 % lidí. Přes velikonoční svátky Češi kompletně vykoupili také naše balíčky s cestou vlakem do Budapešti nebo Vídně. Tato novinka bude pokračovat v dalších termínech a je spojená s dlouhodobým záměrem rozšiřovat naše portfolio zájezdů po železnici,“ uvedl Aleš Ondrůj, obchodní a marketingový ředitel Čedoku.

Nejvíce klientů vyrazilo s Čedokem během jarních svátků na tradiční eurovíkendy, nejčastěji do Londýna, Paříže, Říma nebo do portugalského Lisabonu, který se aktuálně stal skokanem z nabídky poznávacích zájezdů a láká na architekturu i gastronomii. Součástí vybraných zájezdů do britské metropole nebo francouzského hlavního města jsou nejen hlavní turistická místa, ale také rozšířený program pro rodiny. U Londýna se během Velikonoc vypraví s dětmi po stopách Harryho Pottera a navštíví filmová studia, kde celá sága o mladém kouzelníkovi vznikala. U Paříže pak plánují celodenní výlety do oblíbeného Disneylandu. Za zábavními parky míří rodiny se svými ratolestmi také do Dubaje, kterou kombinují jak se zábavou, nákupy, tak i koupáním v Perském zálivu a dalšími lákadly Spojených arabských emirátů. Zejména o Velikonocích je cílem Čechů tradičně také Řím spojený s návštěvou Vatikánu a dalších významných církevních památek.

Za poznáním o Velikonocích kromě evropských a světových metropolí odcestovali Češi i na okruhy po Turecku, včetně návštěvy oblíbeného Istanbulu nebo travertinových kaskád Pamukkale, ale rovněž do Egypta na populární plavby po Nilu s prohlídkou Luxoru a pyramid. Skvělou kombinaci odpočinku a putování nádhernou přírodu nabízí stále populárnější Madeira, ostrov věčného jara. Pro poznávací zájezdy se otevírají opět i vzdálenější destinace, první skupiny turistů tráví jarní svátky na velkém okruhu po Kubě s koupáním ve Varaderu a návštěvou Havany.

Češi chtějí během jara rovněž odpočívat u moře, ze vzdálenějších destinací tráví dovolenou v Dominikánské republice, kam Čedok prodloužil provoz přímého spojení právě i na velikonoční termíny. Z bližších míst je tradičně i přes Velikonoce poptávka po Kanárských ostrovech a Egyptě. Stále populárnější je i tuzemsko, nejvíce letí Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, Jeseníky, Západočeské lázně, Praha a další horské nebo lázeňské oblasti s wellness pobyty.

Kompletní nabídka další poznávacích i pobytových zájezdů je k dispozici na webových stránkách www.cedok.cz. Rezervovat pobyty mohou klienti online, přes telefonickou rezervační linku, osobně na 36 pobočkách Čedoku po celé České republice nebo v široké síti provizních prodejců.

Redakce FFN a www.cedok.cz