Odlehčená snídaně
Do misky dáme Bílý jogurt z Mlékárny Valašské Meziříčí, přidáme jemné ovesné vločky nebo cereálie, každý co má rád, na kolečka nakrájený kousek banánu, hroznové víno na půl, případně další ovoce. Posypeme nastrouhanou hořkou čokoládou.
Pokud máte rádi teplé snídaně a máte k dispozice Čerstvé mléko z Valašska, můžete si připravit ovesnou kaši. Nejprve si do pánve nasypeme asi 25 g jemných ovesných vloček, zalijeme mlékem a necháme 15 minut nasát. Poté dáme vařit na mírném ohni do zhoustnutí. Po uvaření přidáme čerstvé ovoce a kdo má rád sladké, může přidat čtvereček vysokoprocentní čokolády nebo med.

Facebook

Brownies s Kefírovým mlékem nízkotučným

Suroviny:130 ml Kefírového mléka z Mlékárny Valašské Meziříčí, 200 g 80% čokolády, 120 g másla, 140 g medu, 4 vejce, 80 g celozrnné mouky, 25 g holandského kakaa, špetka soli, 2 kávové lžičky kypřícího prášku bez fosfátů, 1 kávová lžička jedlé sody, 30 g plátků mandlí

Postup: Nejprve si rozpustíme čokoládu ve vodní lázni, přidáme máslo a společně mícháme, dokud nevznikne hladká hmota. Přesejeme mouku a kakao a přidáme trochu soli. Do druhé mísy si rozklepneme vajíčka a rozšleháme je. Přidáme med, vyšleháme, a nakonec přidáme Kefírové mléko z Valašska. Do mísy s moukou přidáme tekuté ingredience. Nejprve směs z vajec a poté i směs čokoládovou. Vše smícháme, aby vzniklo jednotné těsto. Můžeme přidat větší část mandlí, část si ponecháme na posypání. Na závěr přidáme kypřící prášek a sodu. Přelijeme do formy s pečícím papírem a posypeme zbývající částí mandli. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů 20 minut. Po upečení necháme vychladnout a servírujeme s tvarohem.

Redakce FFN