„Sváteční osvětlení jsme instalovali za pomoci vysokozdvižných plošin do ulic ústících do náměstí Svobody, jako jsou Česká, Rašínova či Kobližná, ale i do těch dalších v srdci města, například na Joštovu, Starobrněnskou, Orlí, okolí hlavního nádraží či na Šilingrovo náměstí. Jen na samotném náměstí Svobody budou v souhrnu zhruba čtyři kilometry světelných řetězů,“ říká ekonomický ředitel TSB Miroslav Sečkář.

Facebook

Speciální péči věnovaly TSB výzdobě ulice Radnická, včetně výzdoby portálu vstupní brány do nádvoří Staré radnice. Uvnitř nádvoří byl nasvícen rovněž ochoz při vstupu do vyhlídkové věže Staré radnice, která je během adventu tradičně hojně navštěvovaná.

Vedle přibližně dvou kilometrů světelných řetězů na vánočním stromě se na náměstí Svobody rozzáří i další živé stromy. Na každý z nich letos připadlo sedmdesát metrů řetězu. Vánoční atmosféru dokreslí i čtyři sta metrů dlouhý světelný řetěz tažený po stožárech veřejného osvětlení kolem náměstí.

Samostatnou kapitolou brněnských Vánoc je pak jako každý rok časostroj na centrálním náměstí Svobody. Zatímco během silvestrovské noci je neprodyšně skrytý v ochranném obalu, během adventu bývá v obležení návštěvníků centra města. Ti se i letos mohou těšit na speciální kuličky, které budou z orloje padat symbolicky jedenáctkrát denně. „Vánoční kuličky jsou pro sběratele i běžné lidi lákavým úlovkem, měli by ale dávat pozor, aby sami v časostroji něco nezapomněli. V rámci adventní údržby jsme jeden rok v orloji našli snubní prsten, jiný zase klíče od Audi. V obou případech naštěstí předměty našly své majitele,“ dodává Josef Šaroun.