V kategorii středních zdravotnických škol zvítězil tým kapitánky Daniely Nováčkové ze SZŠ a VOŠ České Budějovice.

Facebook

„Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za účast. Bylo úžasné sledovat, s jakou vervou se studenti pustili do soutěžních disciplín,“ uvádí generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Celkem si českobudějovická nemocnice připravila patnáct disciplín, jejichž názvy zněly jako procházka filmovou tvorbou. Například Sestra v akci, Mumie se vrací, Cesta do pravěku, Nákaza… Zajímavostí bylo, že studenti mnohdy do poslední chvíle nevěděli, co je vlastně čeká. O to bylo soutěžní klání napínavější.

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo od 18 hodin v Clarion Congress Hotelu. Doprovodný program obstaral například Dětský folklorní soubor Lišováček, Sportovní klub moderní gymnastiky Máj nebo kapela Dětský pokojíček. Večerem provázel Roman Anděl.

Jihočeská sestřička se každý rok koná v jiné nemocnici. Poslední soutěžící hostili v Táboře. „Myšlenkou akce je představit studentkám a studentům, kteří si vybrali jako svoji budoucí profesi sesterskou práci, konkrétní jihočeskou nemocnici a v ní modelací skutečných situací v reálném prostředí prověřit jejich vědomosti i praktické odborné dovednosti,“ vysvětluje
Ing. Michal Čarvaš, MBA, zakladatel projektu Jihočeská sestřička a člen představenstva Jihočeských nemocnic, a.s.

Redakce FFN