Facebook

„Vlastně to celé začalo, když jsme s pár kolegy procházeli potemnělou zoo a  přemýšleli, jak nově uchopit její večerní a noční prohlídky. Koneckonců značná část našich zvířat aktivuje za soumraku či v noci,“ popisuje ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „A tak jsme začali experimentovat i s nejrůznějšími termokamerami a zařízeními pro noční vidění, počínaje běžně dostupnými a konče těmi, která jsem doposud znal pouze z akčních filmů. Nově tedy představujeme speciální noční prohlídky, během kterých budou návštěvníci vybaveni termokamerami i další technikou, aby mohli sledovat život v noční zoo a současně se kolem sebe rozhlédnout očima zvířat.“

Nový zážitkový program v Zoo Praha trvá zhruba hodinu a půl a během něj se návštěvníci na vlastní oči seznámí s detaily termoregulace různých druhů zvířat i  s jejich způsobem života po západu slunce.

„Zlatého hřebu se návštěvníci dočkají na závěr prohlídky u plameňáků, kde máme umístěnu speciální vojenskou termokameru. Ta je určena k vyhledávání cílů a  k navádění střel, ale u nás je namířena na plameňáky – a díky její mimořádné citlivosti můžete krásně sledovat, jak jim noha, na níž stojí ve vodě, postupně vychládá, až ji vystřídají za druhou, prohřátou, kterou měli doposud schovanou pod tělem,“ popisuje jednu ze zajímavostí ředitel Miroslav Bobek.

Redakce FFN a Zoo Praha