V současné době nabízí dva druhy testů odhalujících virus z nosního výtěru – Flowflex nebo VivaDiag, o víkendu přidá ještě třetí typ – Newgene, který virus dokáže zachytit ze slin.

Facebook

Během pouhých dvou týdnů, kdy rychlotesty na koronavirus zařadil Kaufland do sortimentu, jich prodal téměř 100 tisíc. Testy jsou nabízeny jak jednotlivě (109,90 Kč), tak v rodinném balení po 25 kusech a zákazníci je mohou zakoupit na informacích či pokladnách. Vedle testů zákazníci v Kauflandu i nadále najdou širokou nabídku různých balení respirátorů FFP2 a jednorázových hygienických třívrstvých roušek.

Oba stávající druhy antigenních testů na principu výtěru z přední části nosu odhalí přítomnost viru s přesností 98,8% a výsledek ukáží již po 15 minutách. Jeden z nabízených testů, Flowflex SARS-CoV 2 Antigen Rapid Test, navíc vědci z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR vyhodnotili jako nejcitlivější, tedy nejpřesnější a nejspolehlivější. „Těší nás, že našim zákazníkům můžeme nabídnout tu nejvyšší kvalitu, navíc za příznivou cenu. Jednotlivě balený test nabízíme za cenu 109,90 Kč a u rodinného balení po 25-ti kusech přizpůsobujeme prodejní cenu aktuální nabídce tak, aby byla pro naše zákazníky co nejvýhodnější,” říká uvádí tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl a doplňuje: „Testy si zákazníci mohou zakoupit dle potřeby v běžném množství, zásoby máme dostatečné.”

Všechny druhy nabízených testů schválilo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Firmám stát při nákupu rodinného balení po 25 kusech poskytuje možnost kompenzace ve výši 240 korun na zaměstnance za měsíc. U jednokusového balení testu činí státní příspěvek 60 Kč.

Redakce FFN