Skenujte
Nejnovější technologie usnadňují nakupování. S aplikací K-Card ve vašem chytrém telefonu můžete využívat službu K-Scan, kde jednotlivé položky jednoduše skenujete do svého mobilu a rovnou vkládáte do nákupní tašky. Celý nákup pak pohodlně zaplatíte u samoobslužné pokladny, aniž byste museli vyndávat zboží znovu na pokladní pás. Služba K-Scan zjednoduší a urychlí vaše nakupování. V současné době ji můžete využívat na 37 prodejnách, ale postupně se rozšiřuje na další prodejny.

Facebook

Igelitky nefrčí
Kdysi byla igelitka nedílnou součástí našich nákupů. Dnes jsou trendy plátěné tašky nebo síťovky. Kaufland nabízí například látkové tašky z bavlny, které vám vydrží roky, a navíc tak šetříte přírodu.

nEKOnečný sáček
Znovupoužitelné jsou také sáčky na ovoce a zeleninu. Tzv. nEKOnečný sáček, který najdete na všech prodejnách v úseku ovoce a zeleniny, lze používat opakovaně, navíc se může prát i v pračce. Byl oceněn i jako Nejlepší novinka ve Volbě spotřebitelů 2020 v oblasti obalů. Další ekologickou novinkou, která uspoří 9 tun plastů ročně, je „nEKOnečné“ víčko. Nahrazuje jednorázová plastová víčka u jogurtů. Je omyvatelné, vhodné i do myčky a dá se používat opakovaně znovu a znovu.

Nahé okurky
Tak se říká okurkám bez plastové fólie. Kaufland je nabízí po celý rok. Touto drobnou změnou ušetří 50 tun plastu ročně. Třeba výměna plastového pásku za papírový u citrónů v síťce představuje úsporu dalších 40 tun, zelenina na polévku v misce z papíru uspoří 15 tun plastu za rok. V rámci plastové strategie REset Plastic zavedl Kaufland již mnoho ekologických opatření a zavázal se, že do roku 2025 sníží množství plastového odpadu nejméně o 20 % a všechny produkty privátních značek bude prodávat v obalech z recyklovatelných materiálů. Nakupujte moderně a chytře a plastům se vyhýbejte. V Kauflandu je to snadné.

Redakce FFN