Facebook

Důležité je také vědět, co imunitní systém posílí a co ho naopak oslabuje. Jedním ze způsobů, jak udržet či nastartovat správnou funkci imunitního systému je pitný režim. Pomocníkem mohou být nápoje, při jejichž přípravě použijete koření. Mnoho druhů tradičního, exotického i běžně dostupného koření má totiž čistící, protizánětlivé a léčebné účinky, a tedy i blahodárný vliv na obranyschopnost organismu. Pokud vyberete koření s vysokým obsahem silic, můžete si nápojem nejen zpestřit pitný režim, ale i šetrně posilovat imunitu. Máme pro vás inspiraci hned na tři domácí nápoje plné vůně z nejrůznějšího koření.

Džus nabitý vitaminy a kořením
Ingredience: 3 ks červené řepy, 5 ks červeného pomeranče, 2 ks červeného jablka, hrst čerstvých brusinek (pokud nemáte, lze vynechat), 1 ks granátového jablka, 1 čajová lžička kurkumy Vitana, 1 čajová lžička mletého zázvoru Vitana
špetka černého mletého pepře Vitana

Postup:
Připravíme si odšťavňovač. Granátové jablko rozkrojímea semínka vyklepeme do misky. Řepu a zbytek ovoce pokrájíme na kusy, které postupně přidáváme do odšťavňovače. Všechny suroviny odšťavíme. Nakonec do nápoje dobře rozmícháme kurkumu, zázvor a špetku pepře. Ihned podáváme.

Domácí kořeněná kola
Ingredience: 500 ml voda, 1 citron, nastrouhaná kůra a šťáva, 1 limeta, nastrouhaná kůra a šťáva, 2 pomeranče, nastrouhaná kůra a šťáva, 2 lžíce sušené pomerančové kůry Vitana, 2 lžíce sušených levandulových květů, 3 svitky skořice (rozlámané) Vitana, 3 hvězdičky badyánu Vitana, špetka mletého muškátového oříšku Vitana, 500 ml odvar ze stévie, 100 g tmavého třtinového cukru, 1,5 lžičky vanilkového extraktu

Postup:
Do rendlíku nalijeme vodu, přidáme citronovou, limetovou a pomerančovou kůru, skořici, koriandrová semínka, muškátový oříšek, hvězdičky badyánu a levandulové květy a pořádně promícháme.
Přilijeme stéviový odvar a vaříme za stálého mícháni zhruba minutu. Odstavíme, vmícháme citronovou, limetovou a pomerančovou šťávu a vanilkový extrakt. Přisypeme třtinový cukr a mícháme, dokud se cukr nerozpustí. Necháme zchladnout a poté přecedíme. Sirup vydrží v lednici až 2 týdny. Do sklenice nalijeme 100 ml uvařeného sirupu, dolijeme bublinkovanou vodou, přidáme led a můžeme podávat.

Zázvorová šťáva
Ingredience: 50 g kokosového cukru, 1 lžičky mletého zázvoru Vitana, 50 g oloupaného nastrouhaného zázvoru, 1 litr vody
 

Postup:
Kokosový cukr smícháme se zázvorem a vodou. Směs necháme v pokojové teplotě odležet dva dny. Hotovou šťávu přelijeme do sklenice s uzávěrem. V lednici vydrží čerstvá asi týden.
Pokud nechcete sirup uchovávat dlouho, zavaříme ho ve sklenici při 80 stupních po dobu alespoň 15 minut. Po otevření uchováme v lednici a brzy spotřebujeme. Do hotového sirupu můžeme přidat vanilku a obohatit nápoj o další rozměr.

Mletý zázvor Vitana
Zázvor je jedním z nejstarších tropických koření. Čerstvý zázvor je velice sezónní záležitostí, tudíž v letních měsících mnohdy není k sehnání a v zimě, kvůli oblíbenosti rychle mizí z pultů pryč. Sušená a mletá varianta od Vitany je ideálním zástupcem. Říz a pryskyřičnou vůni má stejně silnou. Sušenou variantu oceníte pro snadnou manipulaci bez škrábání a loupání.  

Kurkuma Vitana
Kurkuma se mele ze sušených oddenků tropické rostliny kurkumovníku. Jedná se o koření žluté barvy původem z jižní Asie s typickou ostrou a štiplavou chutí, které má blahodárné účinky. Dokáže celé tělo prohřát už jen ze špetky a krásně ho očistit od toxinů.

Mletý černý pepř Vitana
Pepř má všestranné využití a dost možná i proto patří mezi celosvětově nejrozšířenější koření. Mnoho lidí si ho zažilo používat pouze ve slaných pokrmech, ale přitom ty sladké tak krásně okoření. Nebojte si proto opepřit i ovocné moučníky, uvidíte, že vás to mile překvapí.

Skořice celá Vitana
Skořice je sušená kůra tropického stromu skořicovníku. Jedná se o silně aromatické, lahodně voňavé a nasládlé koření, které váš dezert pozvedne a příjemně rozehřeje. Kromě dezertů se vyplatí mít skořici při ruce během přípravy svařeného vína či horké čokolády.   
Muškátový oříšek celý Vitana
Muškátový oříšek je natolik aromatický, že vám stačí použít pouze špetku. Za to krásně provoní všechny jablečné dezerty. Skvěle se hodí i k tmavšímu masu a do základů omáček. Třeba takovou rajskou pozdvihne na jinou úroveň.

Redakce FFN