Facebook

„Jsme velmi rádi, že naše výrobky uspěly u poroty a získaly ocenění „Česká chuťovka" v letošním trošku jiném a náročnějším roce,“ říká Radka Benešová Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. Bílý jogurt z Valašska je kvalitní a oblíbený výrobek našich zákazníků. Je vhodný pro zdravé snídaně, ale také je používán do studené či teplé kuchyně. Valašská Kyška je skvělým osvěžením nejen v letních dnech, ale po celý rok i jako odpolední svačinka,“ dodává Radka Benešová.

 

Česká chuťovka

Kvalita a chuť potravin neztrácí ani v tak zvláštní době, jako je ta dnešní, na významu, ba právě naopak. Každá radost, kterou si mohou lidé svobodně dopřát, je o to cennější v situaci, kdy se jiných musí na čas zříct. A že čeští potravináři umí svým zákazníkům nabídnout dostatečně pestrou paletu potravin, které potěší každého milovníka dobrého jídla a pití, o tom svědčí i výsledky ankety.

 

Cenu novinářů získal KOMPEK, za rohlík žitný s posypem, Uzeniny Beta za Klobásu jalapeňos se sýrem a Podorlická sodovkárna za Rychnovský cider s černým bezem. Titulem Rytíř české chuti byli za významný osobní přínos dobrému jménu českých potravin poctěni Petr Menšík, sládek Pivovaru Svijany, a Milan Chmelař, ředitel VOŠ, SPŠ a SOŠ PODSKALSKÁ v Praze.

 

Česká chuťovka si jako nezávislá iniciativa potravinářských odborníků vybudovala za 12 let své existence nezpochybnitelné postavení mezi uznávanými značkami kvality potravin vyrobených v České republice a mnozí výrobci se proto do soutěže opakovaně a rádi vrací.

 

Redakce FFN