Facebook

Iniciatorkou fondu je „adoptovaná Moravanka“ Hanaa Khodabocus z ostrova Mauricius. Na prvním projektu už s fondem spolupracuje několik desítek podniků brněnské gastroscény.

 

„Když začala opatření proti šíření covidu-19 a já jsem sledovala, jak se s nimi brněnské restaurace, kavárny a brněnská bistra perou, inspirovalo mě to. Jsem sice ‚jen‛ dodavatelka surovin, ale Brno a celou Moravu i její obyvatele miluji. Je i v mém zájmu, aby se tu místní lidé i návštěvníci cítili dobře, prosperovali a mohli si dopřát kvalitní jídlo i odpočinek. Rozhodla jsem se odvděčit se svému novému domovu a v době krize pomoci v oblasti, kde to umím,“ popisuje své motivace iniciátorka vzniku fondu Hanaa Khodabocus, majitelka společnosti Moravia Investment, do jejíhož portfolia patří i firma Signatures of Moravia, která do Česka dováží potraviny, zejména třtinový cukr a rýži.

 

Příběh vzniku fondu sepsaný jeho zakladatelkami, je samostatnou přílohou této tiskové zprávy

„Pomoct jsme se rozhodly, protože chceme a můžeme. Nadační fond má jasnou misi, a to podporovat moravskou kulturu, historický odkaz, vědu, životní prostředí a ekologii, vzdělání a zemědělství. Každý z těchto oborů se stravováním úzce souvisí, proto se naše první aktivity týkají právě oblasti gastronomie,“ dodává revizorka fondu Barbora Šindelová.

Svou pomoc nabízí nadační fond jak fyzickým, tak právnickým osobám regionu Morava. Jsou tím myšleny nejen kraje Jihomoravský, Olomoucký a Zlínský, jejichž celé území do historického regionu Morava spadá, ale i části krajů Moravskoslezského, Pardubického, Jihočeského a kraje Vysočina.

„Už teď jsme v kontaktu s řadou brněnských gastronomických podniků a společně připravujeme první hmatatelný projekt, který má pomoci v obtížných časech. V plánu je vydat knihu Brno na jazyku. Lidé obvykle hledají v restauracích, kavárnách a bistrech pohodu, příjemné prostředí a poctivou kuchyni. Láska prochází žaludkem nejen mezi partnery, ale i ve vztahu k našim oblíbeným místům. Teď hledáme s majiteli podniků způsob, jak lidem, jejich hostům, zážitky z brněnské gastroscény nabídnout i doma,“ přibližuje první projekt další ze zakladatelek fondu Hana Novosadová.

 

Kdo jsme? 

Jsme lidé, kteří milují Moravu, zajímají se o ni a chtějí podporovat svůj domov, svůj region a jeho obyvatele. Jednoduše proto, že chceme, můžeme. A budeme.

Hanaa Khodabocus, je majitelkou společnosti Signatures of Moravia s.r.o. a iniciátorkou vzniku fondu. Pochází z ostrova Mauricius a v Brně žije od roku 2007. V České republice se nejen vzdělávala a dostala příležitost splnit si své sny, ale získala i bezpečí, péči, podporu a lásku. Také zde potkala spoustu mimořádných lidí. Považuje se za adoptovanou Moravanku a jejím cílem je vrátit této zemi to, co od ní dostala.

„Moje kamarádky a spolupracovnice, Barbora Šindelová, Hana Novosadová a Lucie Rosenbergová jsou v tomto dobrodružství se mnou. Jsou to vzdělané, chytré a okouzlující moravské dívky plné vášně a touhy pečovat o svou vlast, chtějí ji podporovat a chránit, dodává.

 

Redakce FFN