Právě v sobotu 19. září se Stezka korunami stromů Krkonoše promění na Vinnou Stezku. Na trase o délce více jak 1500 m vás čekají četná překvapení, poučení, a právě ochutnávka domácích vín i vín z Německa, Rakouska, Slovinska a Slovenska, tedy ochutnávka zahraničních vín od partnerských Stezek korunami stromů.

Facebook

A jaká vína vás čekají? Těšit se můžete na slovinská odrůdová vína jako je Fina Peina, Chardonnay, Sivi Pinot či Rumeni Muškat. Německo, které je jednou z tradičních vinařských zemí, nabídne svěží až pikatní, krásně pitelná vína. Za zmínku stojí určitě Klumpp Spätburgunder Qualitätswein trocken. Z Rakouska, kde díky studeným zimám a teplým létům vznikají velmi různorodá vína – živá, lehká, ale i monumentální, bohatá, se můžete těšit například na Dürnberg Riesling Falkenstein nebo Johan Topf Grüner Veltiner Strassertal.

Nebudou chybět ani česká a slovenská vína. Na Stezku korunami stromů Krkonoše zavítají nová vinařství, která navazují na rodinné tradice, avšak jsou vedena moderně a s ohledem na trh a kvalitu.

Redakce FFN

www.stezkakrkonose.cz