Ve stáncích bude možnost zakoupení různých řemeslných výrobku z keramiky, dřeva, textilu.
„Ale také něco pro mlsný jazýček- uzeniny, sýry, horké trdelníky, bramborové spirálky, medovinka, koření, čaje a jiné,“ prozradila Zdenka Mouleová z informačního centra.

Facebook

Pro návštěvníky je připravený i kulturní program. Vystoupí v něm Dětský folklorní soubor Valášek a Pěvecký sbor při ZŠ Velké Karlovice. K dobré náladě určitě přispěje i cimbálová muzika Milana Mlčáka.

Odpoledne ve Zvonici na Soláni ožijí Velikonoce tradičními řemesly – malováním kraslic, pletením tatarů, drátkováním, malováním vitrážových obrázků a vyřezáváním ze dřeva. Nebude chybět pečení velikonočních beránků, zpěv a hudba cimbálové muziky Soláň. Program bude ukončen v 17 hodin. Na projížďku po Soláni bude připraven koňský povoz.

V údolí Pluskovec a v okolí Kyčerky bude připravena Valašskou rekreologickou společností hra Hledání velikonočního vajíčka. „Přijďte od 15 do 17 hodin k Penzionu Za Tratí, kde si vyzvednete přístroj GPS s instrukcemi a vydáte se po stopách ztraceného vajíčka. Kdo ztracené vajíčko nalezne, získá odměnu, kterou si za nalezené vajíčko vymění v Hospodě Kyčerka,“ sdělili organizátoři. Vstupné do hry je 50 korun. Den bude možné zakončit v hospodě Kyčerka, kde bude připraveno speciální velikonoční menu.

Iva Burianová
www.vychodni-morava.cz