Cílem výzvy je ukázat, kolik se v české přírodě povaluje PETek i plechovek. Stačí pohozené PETky a plechovky vyfotit, umístit veřejně na Instagram nebo Facebook s označením profilu @Zálohujme.cz a s hashtagem #vratisenamto. Za každou takto označenou fotografii věnuje Mattoni symbolickou částku 3 Kč organizaci Trash Hero, jež pořádá pravidelné úklidy přírody v Česku i ve světě.
Iniciativa Zálohujme.cz usiluje o zavedení zálohového systému, jež by výrazně snížil množství nápojových PET lahví a plechovek odhozených v přírodě.

Facebook

O Projektu Mattoni FreeRun
Mattoni FreeRun od roku 2015 buduje běžecké 5km okruhy po celé České republice. Na většině tras působí trenéři, se kterými si zájemci můžou jít zdarma zaběhat. Sdružují se především ve facebookových skupinách, ve kterých si také domlouvají společné výběhy. Cílem projektu Mattoni FreeRun je vytvořit komunitu lidí spojených stejnou vášní v běhání. Propojuje zkušenější běžce s těmi, kteří kouzlo běhání teprve objevují. Začátečníkům projekt pomáhá s počátečními rozpaky a se správným výběrem běžecké trasy. V současné době je vybudováno více než 80 tras.

O minerální vodě Mattoni
Mattoni je ikonická značka neodmyslitelně spojená s motivem orla již od roku 1873. Přírodní středně mineralizovaná minerální voda s vyváženým poměrem draslíku, hořčíku a vápníku, které jsou nezbytné pro lidské zdraví. Rodí se v hloubce 125 až 230 metrů v panenské přírodě u Karlových Varů. Jedinečná poloha na rozhraní Krušných a Doupovských hor jí dává její nezaměnitelnou chuť. K dostání je v přírodní neperlivé, jemně perlivé i perlivé variantě a nabízí širokou nabídku ochucených variant. Více na www.mattoni.cz

O Mattoni 1873
Značka Mattoni je součástí Mattoni 1873, největšího distributora nealkoholických nápojů ve střední Evropě, s kořeny sahajícími do roku 1873 a ke karlovarskému rodákovi Heinrichu Mattonimu. Současnou podobu získala skupina v 90. letech díky výrazným investicím italské rodiny Pasquale. Produkty vyváží do téměř 20 zemí světa, vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a Srbsku. V ČR, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku je výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů a pochutin značek firmy PepsiCo.

Redakce FFN