„Nakupujeme u výrobců přesně podle požadavků indických sester, abychom co nejlépe využili darovaných peněz ve prospěch nemocných. Po obdržení zásilky nás vždy informují, jak bylo s těmito věcmi naloženo,“ říká zástupkyně pražské pobočky Nadace sv. Františka z Assisi Petra Štěpančíková.
Stříkačky, infúzní sady, obvazy, gáza, vata, invalidní vozíky, berle. Kontejner cestuje z Brna do Hamburku, kde bude naložen na loď a poputuje po moři přibližně měsíc do přístavu v Kolkatě.      

Facebook

Pomoc Nadace je trvalého rázu
Už teď začíná pracovat na přípravě další zásilky. Uvítá jakoukoliv iniciativu od lidí, kteří by se chtěli do organizování pomoci zapojit.  Mohou to učinit finančním příspěvkem na nákup zdravotnického materiálu nebo po předběžné domluvě věcným darem (přinést či poslat obvazy, gázu, invalidní vozíky, podpažní berle), či osobní účastí na přípravě a odesílání zásilek v pracovní skupině v Brně či Praze.
„Je to opravdu smutná realita, že těmto trpícím lidem je odepřena léčba ve státních nemocnicích. Do našich domovů a leprosních center přichází každý den více a více pacientů, z nichž je většina ve velmi ubohém stavu… Nejvíce oceňujeme, že vaše zásilky obsahují potřebné a kvalitní věci, které můžeme využít,“ napsaly nadaci po obdržení minulého kontejneru Misionářky lásky. Ten byl odeslán z Brna loni v únoru.  

RNDr. Petra Štěpančíková, Ph.D. 

http://artax.karlin.mff.cuni.cz/~omelka/Nadace/intro.html

Nadace sv. Františka z Assisi byla založena v roce 1993 v Brně. Od té doby nepřetržitě pomáhá nejchudším z chudých a malomocným v Indii prostřednictvím Misionářek lásky v indické Kolkatě. Od roku 1999 do roku 2011 vypravila již 26 lodních kontejnerů, které přivezly do Indie zhruba 280 tun potřebných věcí v celkové hodnotě téměř 70 milionů korun.   
V Indii s jednou miliardou obyvatel žije třetina obyvatel pod hranicí chudoby. Ročně zde umírá hladem, nemocemi a umělými potraty 3,2 milionu dětí. Misionářky a Misionáři lásky, které založila blahoslavená Matka Tereza v Kolkatě v roce 1948, pracují na zmírnění jejich utrpení. Ročně ošetří v pojízdných ošetřovnách více než šest milionů nemocných a v leproseriích desetitisíce malomocných. Ve 13 rehabilitačních centrech o malomocné pečují. Poskytují také pomoc tisícům opuštěných dětí a umírajících. V Indii mají celkem 300 středisek pro ohrožené na životě.