Zde vedle výsadby ovocných stromů a nového altánu BILLA revitalizovala naučnou turistickou stezku Borky.

Facebook

Součástí naší filozofie je dlouhodobá udržitelnost. I z toho důvodu nás těší, že můžeme navrátit ovocné stromy zpět do přírody a zpříjemnit tak místním obyvatelům oblíbená místa výletů. Projekt výsadby ovocných stromů chceme i nadále podporovat a spolupráci rozšiřovat v budoucnu i do dalších měst,“ říká generální ředitel společnosti BILLA Jaroslaw Szczypka.

Tato zhruba čtyřkilometrová stezka je nyní kromě nových informačních tabulí obohacena o interaktivní vzdělávací tabule o zvířatech a rostlinách, které mohou posloužit například školám a školkám jako učební materiál v rámci hodin prvouky či přírodovědy. Současně BILLA rozšířila stezku o novou zastávku s dřevěným altánem se stolem a lavicemi, kde si pedagogové s dětmi nebo jiní návštěvníci mohou shrnout probrané poznatky ze stezky anebo nabrat síly před cestou zpět do svých domovů. Stezka se rozrostla o celkem 36 ovocných stromů. Pro nový ovocný sad byla zvolena koncepce uzavřeného smíšeného sadu. Na okraj sadu byly vysazeny dřeviny vzrostlejší, jako jsou ořešáky, třešně či morušovníky. Stromy méně náročné na prostor, jako jsou slivoně, švestky a renklódy, jsou umístěny kolem altánu. 

V současné době se v Kolíně nacházejí čtyři prodejny BILLA – v Seifertově ulici a dále v ulicích Polepská, Rorejcova a na náměstí Republiky. Všechny tyto prodejny, stejně jako ostatní supermarkety BILLA, nabízejí zákazníkům širokou nabídku kvalitních a čerstvých produktů, křupavé pečivo, tuzemské potraviny nebo regionální speciality s označením BILLA Regionálně. V Kolíně zákazníci naleznou také jednu prodejnu na čerpací stanici Shell s unikátním konceptem BILLA Stop & Shop, díky které mohou pohodlně nakoupit své oblíbené produkty v krátkém čase při dočerpávání paliva nebo na cestě domů z práce.

Redakce FFN