„Termovizní kamery dokážou s vysokou přesností změřit teplotu na vzdálenost až devíti metrů a detekovat zvýšenou tělesnou teplotu. Právě ta je jedním z indikátorů onemocnění Covid 19. Poskytnout vysokokapacitní kameru a potřebné vybavení do jedné z nejvýznamnějších pražských nemocnic nám dává smysl a budeme rádi, pokud nemocnice vyhodnotí její instalaci jako přínosnou,“ říká Milan Mareš ze společnosti Hikvision, předního výrobce a prodejce kamerových systémů.

Facebook

„Tento chytrý bezkontaktní screening tělesné teploty by nám mohl pomoci odhalit rizikové pacienty ještě před tím, než vstoupí do nemocnice, což by zvýšilo bezpečí našeho personálu i ostatních pacientů. My teď zahájíme zkušební provoz a uvidíme, jak se nám zařízení osvědčí. V každém případě děkuji společnosti Hikvision, která nám termokameru darovala,“ řekl ředitel Nemocnice Na Homolce Petr Polouček.

Termografické kamery umožňují detekování zvýšené tělesné teploty v reálném čase s vysokou přesností na 0,5 ⁰C. Doporučená vzdálenost je dle typu kamery od jednoho do devíti metrů. Naměřená teplota se ihned zobrazí na displeji, v případě, že kamera rozpozná osobu se zvýšenou teplotou, spustí se alarm na nahrávacím zařízení. Kamery jsou vybaveny inteligentní funkcí pro rozpoznání lidského těla a dokážou tak eliminovat falešné poplachy způsobené jinými zdroji tepla.

Redakce FFN