„Velikonoce jsou obdobím lidových tradic spojenýchs vítáním jara. Jsou spjaty také s dobrým jídlem a pečením něčeho sladkého na stůl. Z našich produktů jsme připravili dva recepty, a to sladkou i slanou variantu,“ uvádí Ing.Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Vyzkoušet můžete jednoduchou, ale velmi chutnou bábovku s použitím Bílého jogurtu z Valašska. Nebo využijte vejce z velikonoční pomlázky na plněná velikonoční vejce,“ dodává Radka Benešová.

Facebook

Velikonoční bábovka s Bílým jogurtem z Valašska
Ingredience: 200 g Bílého jogurtu z Mlékárny Valašské Meziříčí, 200 g hladké mouky, 3 vejce, 150 g cukru krupice , 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 100 ml oleje, nastrouhaná kúra z jednoho citrónu

Postup:
Všechny ingredience nasypeme do hluboké mísy a důkladně vyšleháme robotem nebo šlehačem. Vzniklé těsto nalijeme do dobře vymazané a moukou vysypané formy. Pečeme 15 minut při 180°C, pak snížíme na 150°C a dopečeme. Propečenost zkusíme špejlí. Po upečení vyklopíme a necháme dobře vychladnout na mřížce. Pak pocukrujeme nebo můžeme polít rozpuštěnou čokoládou.
Poznámka, uvedené množství těsta je do menší formy. Bábovka je vláčná a voňavá.

Plněná velikonoční vejce
Ingredience:
1 lžička Kysané smetany z Valašska, 30 g másla, 1 špetka soli, 1 lžička hořčice plnotučné, 100 g eidam sýra, 1 špetka pepře mletého, 1 špetka sladké papriky, 6 vařených vajec natvrdo

Postup:
Vejce rozřízneme napůl. Žloutky rozetřeme se sýrem, máslem, hořčicí a Kysanou smetanou z Mlékárny Valašské Meziříčí. Ochutíme a vyšleháme do pěny. Touto směsí pak plníme bílky. Můžeme dozdobit zeleninou.

Redakce FFN a Mlékárna Valašské Meziříčí

Fotogalerie k článku