Facebook

Důvod je jednoduchý. Svatomartinská vína se těší velké oblibě mezi českými spotřebiteli, a ti si je proto budou moci dopřát už o víkendu, který předchází svátku svatého Martina.

První příležitost, jak ukázat světu a hlavně spotřebitelům, jaká budou vína roku 2019, mají vinaři už v pátek 8. listopadu. Letošní první vína by se měla vyznačovat typickým moravským charakterem, který odpovídá vkusu domácích zákazníků. „Jedná se o tradiční ročník, kdy průběh počasí nahrává charakteru moravského vína, jak jej dlouhodobě vnímáme. A to je výrazný aromatický odrůdový projev typický pro severněji položené vinic. Mladá bílá vína mají dostatek kyselin a zejména aromatických látek,“ říká Josef Svoboda ředitel vinařství Habánské sklepy.

Jak si nejlépe užít Svatomartinské
Svatomartinská vína si získala oblibu zejména proto, že přináší výtečné osvěžení a požitek z lehké ovocné chuti s typickou kyselinkou. Hodí se především na denní pití a k posezení s přáteli. „Svatomartinská vína nejsou určena k archivaci. Spojení se svátkem svatého Martina má svůj význam. Vína otevřená v tento den už stihla získat svůj charakter, zároveň si stále zachovávají mladost a svěžest. Měla by být vypita ideálně do konce roku, nejpozději do Velikonoc, kdy se začnou jejich typické vlastnosti vytrácet,“ radí Josef Svoboda.

Tradičně jsou mladá vína spojována se svatomartinskou husou. Možnosti párování s pokrmy jsou ale mnohem pestřejší. Báječně se hodí k jednoduchým jídlům, dezertům nebo jako aperitiv. Jsou tak výjimečnou příležitostí, jak osvěžit a odlehčit syté podzimní pokrmy. Sommelier David Král doporučuje: „Svatomartinská vína jsou díky své svěžesti vhodná ke snoubení se širokou škálou pokrmů od lehkých předkrmů a salátů až po pečená masa. Osvědčenou klasikou je pak křupavá husa ve spojení s mladým červeným vínem.“ Skladována by měla být při teplotě do 16 stupňů Celsia a v přítmí. Bílá a růžová vína je vhodné podávat při teplotě 5-7 stupňů Celsia, červená v rozmezí 10-12 stupňů.

Redakce FFN