Základem řady jídel jsou také mléčné výrobky, připravila Mlékárna Valašské Meziříčí recepty svátečně laděné.

Facebook

„Na vánoční svátky se těší malí i dospělí. Tomuto období předchází čas příprav, pečení a úklidu. Pečení cukroví k adventu neodmyslitelně patří, a proto jsme připravili pro naše zákazníky dva jednoduché recepty, které mohou rodiče péct s dětmi,“ uvádí ing. Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Vánoční pracičky neboli medvědí tlapy jsou tradičním cukrovím, které pekly již naše prababičky. My je ochutili Bílým jogurtem z Valašska. Kysanou smetanu jsme pak využili na vánoční muffinky, které mohou naši zákaznicí upéct nejen na Vánoce,“ dodává Radka Benešová.

Vánoční pracičky dle Mlékárny Valašské Meziříčí
Ingredience: Bílý jogurt z Valašska, 250 g hladké mouky, 200 g moučkového cukru, 170 g ztužené­ho tuku, 2 lžíce kakaa, tuk na formičky, moučkový a vanilkový cukr na obalení.

Postup:
Nejprve vál prosejeme hladkou moukou, přidáme cukr, tuk a kakao. Pokud se nám těsto drolí můžeme přidat Bílý jogurt z Mlékárny Valašské Meziříčí, dle potřeby. Těsto vyválíme a odkrajujeme z něj kousky, které vtlačujeme do tukem vymazaných formiček na pracičky. Přeneseme je na plech, vložíme do předehřáté trouby a pečeme, dokud se povrch těsta nelepí. Jakmile jsou pracičky hotové, vyklopíme je z formiček a ještě teplé obalujeme v cukru.

Vánoční muffiny

Ingredience: 3/4 hrnku Kefírového mléka nízkotučného z Valašska, 1 hrnek a 2 lžíce hladké mouky, 1/2 hrnku holandského kakaa, 1/2 lžičky jedlé sody, 1/8 lžičky soli, 3/4 hrnku krupicového cukru, 1/4 hrnku rostlinného oleje, 1 vejce , 1 lžička vanilkového extraktu, nemusí být

Postup: V míse smícháme hladkou mouku, kakao, jedlou sodu a sůl. V robotu nebo ve větší míse si společně vyšleháme krupicový cukr, olej a vejce do pěny. Přidáme vanilkový extrakt. Střídavě přimícháme mouku s kakaem a Kefírovým mlékem nízkotučným z Mlékárny Valašské Meziříčí. Plech na muffiny vyložíme papírovými košíčky. Troubu předehřejeme na 170 °C. Rozdělíme do připravených košíčků a dáme péct na 18 - 20 minut. Těsto obvykle vyběhne do výšky a udělá na dortíku kopeček. 

Smetanový krém
Ingredience:  400 g Kysané smetana z Valašska, 200 g Čerstvé smetany z Valašska (pokud není k dispozici, můžeme použít i jinou), 4 lžíce cukru krupice, 1 lžička vanilkového extraktu (nikoliv aroma)

Postup: Kysanou smetanu z Mlékárny Valašské Meziříčí necháme pár hodin předem vykapat v plátěné utěrce. Lze klidně i přes noc v lednici. Smetana se tak zbaví přebytečné vody a bude krásně hustá. Šlehačku ušleháme společně s cukrem a vanilkovým extraktem do tuha. Vykapanou kysanou smetanu lehce našleháme a opatrně po částech vmícháme ušlehanou šlehačku. Vznikne krásně nadýchaný, přesto docela pevný krém. Podle chuti můžeme přisladit a také obarvit potravinářským barvivem. Krém přendáme do zdobicího sáčku a nastříkáme na vychladlé dortíky. Celé dílo lze dozdobit vánočními hvězdičkami.

Redakce FFN

www.mlekarna-valmez.cz