„V soutěžilo bylo přes 2 000 vín z celého světa a úspěch znovínského Sauvignonu VOC Znojmo je skvělým výsledkem. Potvrzuje to, že naši vinaři opravdu umějí vína světové kvality,“ komentuje úspěch František Koudela, předseda VOC Znojmo. Znovín navíc získal Trofej Kühne & Nagel za nejvýše hodnocenou sérii zahraničního producenta.

Facebook

„Moc nás ocenění těší, zvláště pak ocenění Sauvignonu VOC Znojmo ročník 2018. Ukazuje se, že vína označená VOC Znojmo jsou skutečně světová,“ těší se z úspěchu ředitel Znovínu Znojmo Pavel Vajčner.

„Hlavním smyslem soutěže Michelangelo Awards je poskytovat spotřebitelům nestranný názor na ta nejlepší vína a lihoviny na světě. Od zahájení v roce 1997 působilo v naší porotě více než 170 různých porotců ze 46 zemí. Ve svém 24. ročníku zůstává naše soutěž v Jižní Africe ojedinělá v tom, že všichni rozhodčí jsou jméno po jménu vybraní odborníci na víno a destiláty, kteří zastupují všech sedm kontinentů. Velmi si ceníme vysoké odbornosti českých hodnotitelů, kteří se soutěže již zúčastnili, i excelentní kvality českých a moravských bílých vín a výjimečných sladkých delikates,“ říká ředitelka soutěže Lorraine Immelman.

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvacet vinařství.

Redakce FFN a VOC Znojmo