Pravidelné návštěvníky pivnic, které čepují Gambrinus 11, Velkopopovický Kozel Mistrův Ležák nebo Radegast Ryze Hořkou 12 pak Prazdroj odmění jejich oblíbeným prémiovým pivem.

Facebook

„Chceme touto formou poděkovat příznivcům českých ležáků a také podpořit hospody, které se vzorně o pivo starají a nabízejí ho v té nejvyšší kvalitě,“ uvádí Vojtěch Homolka, vrchní obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Dny českého piva se tradičně konají v týdnu, na který připadají oslavy sv. Václava, jenž je patronem české země i českého piva. Ve všech pivovarech Plzeňského Prazdroje se v těchto dnech uskuteční speciální Dny se sládkem. Ti budou provázet hospodské a jejich štamgasty jednotlivými pivovary, debatovat s nimi o pivu a degustovat vzorky. Dny se sládkem se uskuteční od 24. 9. po čtyři dny po sobě a to postupně v pivovarech Gambrinus, Pilsner Urquell, Radegast a Kozel.  „Podobné akce nám pomáhají budovat dlouhodobé vztahy s hospodskými. Zároveň máme příležitost jim poutavou formou a přímo v pivovarech předat všechny potřebné informace o našich pivech a prohloubit tak jejich znalosti, které mohou ještě zlepšit servis hospod směrem k zákazníkům,“ doplňuje Vojtěch Homolka.

V sobotu 28. září pak oslavy Dnů českého piva vyvrcholí Klobáskofestem ve velkopopovickém pivovaru. I zde se uskuteční prohlídky pivovaru včetně degustací ve sklepích a zájemci se budou moci přihlásit do školy čepování. Vůbec poprvé pak lidé uvidí i veřejné finálové klání premiérového ročníku soutěže Kozel Mistr výčepní, a to přímo na dvoře pivovaru. „Chceme co největšímu počtu návštěvníků poutavou formou ukázat, jak důležité je správné čepování piva a zároveň jim představit ty nejlepší výčepní jejich oblíbeného piva v napínavé soutěži,“ doplňuje Radka Zemanová, která má akci na starosti. Své výrobky ve Velkých Popovicích představí regionální výrobci uzenin a návštěvníci budou moci sledovat práci řemeslníků z tradičních řemesel. Do pivovaru pojede speciální vlak Kozel expres, který vyjede z pražského Wilsonova nádraží v 10:20 hodin. Zpět do Prahy pak odjede v 16:30 hodin.

Plzeňský pivovar bude od 27. do 29. září pořádat specializované architektonické procházky. Průvodci při nich návštěvníkům vysvětlí vznik a postupný stavební rozmach pivovaru a jeho jednotlivých částí.

Redakce FFN