Hoďte svůj gril do pucu
Záleží na tom, jaký máte gril. Někdo si užívá aroma hořícího dřevěného uhlí v chuti masa, někdo má radši spolehlivý plynový gril, který je praktičtější na obsluhu i údržbu. Jedna věc je ale jasná. Před svojí první grilovačkou musíte zkontrolovat, zda má gril vše na svém místě. Dotáhnout šrouby, u plynového grilu, prozkoumat hořáky a u grilu na uhlí zase odstranit pozůstatky z minulé sezóny.

Facebook

Naleštěte rošty
Důležité je, před prvním grilováním rošt pořádně očistit. Můžou na něm být pozůstatky z předchozí sezóny. A ty by vaše čerstvé naložené masíčko zrovna nevylepšily. Sáhněte po drátěnce, nejlépe s rukojetí (např. značky Fino), která všechny nečistoty velmi snadno odstraní a navíc si při jejím používání nezničíte nehty nebo jemnou kůži na rukách.

Vybavte se
Buďte připravení na to, že se u vás na zahradě může sejít pořádná banda lidí, která bude chtít hodně jíst. Ulehčete si práci a ušetřete se opakovaného čištění roštu. Vyzkoušejte kulaté nebo hranaté grilovací tácky značky Fino, na které jednoduše stačí naskládat maso a šoupnout je na rozpálený rošt. Maso se vám nebude přichytávat a vy budete mít místo drhnutí grilu čas na skleničku s ostatními.

Vybírejte si to nejlepší
Každý má rád něco jiného. To je jasné. Na jaké maso ale vsadit, když chcete jistě uspokojit chuťové buňky všech přítomných? Jestliže se bojíte kuřecího masa, které by mohlo být suché nebo naopak málo udělané a nechcete nic riskovat ani s rybami, sáhněte po mase s trochou tuku. Lehoučce prorostlou krkovičkou ještě nikdy nikdo nic nezkazil.

Ušetřete čas
Nepatříte zrovna mezi nejzkušenější rozdělávače ohně a před každým grilováním se s třískami v ruce a koulí zmačkaných novin drbete na hlavě? Zkuste si práci zjednodušit. Dobrou službu vám prokážou podpalovače. Tuhý podpalovač značky Fino funguje jako sirky, vůbec nezapáchá, protože je vyroben z dřevité hmoty na parafínovém základě a vydrží hořet až 5 minut. To by v tom byl čert, aby se váš gril díky němu nerozžhavil do ruda.

www.fino.cz

Fotogalerie k článku