Mama je místem, kde se mladí tvůrci a rockeři současné Prahy volně mísí se zvědavými turisty a byznysmeny na služebních cestách.

Facebook

Pro zhmotnění uvedené vize si Mama vybrala legendární Parkhotel, který se tak stal její vlajkovou lodí v Evropě. Jedinečná architektura Zdeňka Edela s typickými minimalistickými čistými liniemi 60. let se dočkala velmi citlivého přístupu. Zachovány byly také jedinečné prvky jako nenapodobitelná recepce či české tapisérie, které se organicky mísí se zábavným a různorodým stylem Mama Shelteru. Výsledkem je výjimečný prostor pro návštěvníky i místní. Jalil Amor, jeden z nejvěrnějších žáků Philippe Starcka, použil pro Mama Praha stejný přístup jako předtím u Mama Bělehrad a vytvořil nápaditý interiér, který odráží svébytnou identitu města. Francouzský umělec Beniloys zase dostal prostor k vyjádření svého osobního, nespoutaného vnímání pražské historie prostřednictvím figurativních a narativních maleb na stěnách a stropech restaurace i hotelu.

Mama Shelter Praha disponuje 238 pokoji čtyř typů, které poskytují pohodlí domova spolu se všemi výsadami moderního digitálního světa. Cestovatelé spočinou na saténových prostěradlech ze stoprocentní bavlny, bezplatně si užijí hollywoodských trháků i filmů z kategorie XXX, potěší a očistí svá těla přírodními organickými mýdly a krémy značky Mama skin by Absolution a osuší se neodolatelnými plyšovými ručníky.

Mama Shelter však není jen místem odpočinku. Jde o prostor, kde se velmi odlišní lidé mohou scházet, jíst a pít, nakupovat, tančit, diskutovat i slavit. Dvě hotelové restaurace nabízejí hostům i Pražanům kuchyni v nefalšovaném domácím stylu. Restaurace Mama pro dvě stě lidí umožňuje společné posezení u velkých dřevěných stolů, nebo naopak klid a soukromí ve vyvýšené části prostoru. Servírují se pizzy z dřevěné pece a další domácí pokrmy z celého světa – vše připravené s láskou jako od maminky. Ve výběru místních, francouzských, amerických a italských jídel, za nimiž se budete rádi vracet, naleznete náš vyhlášený čočkový salát se ztraceným vejcem, krémovou italskou burratu, typický český guláš se špekovými knedlíky nebo vegetariánskou misku.

Osobitá restaurace podává také bohatou snídani formou bufetu a kávu, kterou si můžete vychutnat s přáteli uvnitř nebo na terase. Restaurace Mama umožňuje hostům sledovat přes prosklené okno mistrovství šéfkuchaře a jeho týmu, nebo ukrátit čas zábavou, o kterou se starají šachy, vrhcáby, scrabble, videohry, stolní fotbal i živá hudba. Na restauraci navazuje lounge se sedmnáctimetrovým barem a proslulou terasou, kde ochutnáte svůj první koktejl Mama Loves you, nebo každý večer mezi čtvrtkem a sobotou zažijete živý koncert či DJ set. Pro pracovní účely je vyčleněno šest zasedacích místností, rozlehlý venkovní prostor bude pro změnu vyhovovat velkým skupinám.

V přízemí se nachází Mamas’s Garden Bar. Je určen každému, kdo miluje uvolněné hospodské prostředí s kulečníkem, stolním fotbalem, videohrami a obrazovkami pro sledování všech myslitelných sportů – Mama nabízí přenosy z velkých českých akcí stejně jako mezinárodní fotbalové ligy, americký fotbal a basketbal. Na jídelním lístku najdete typické hospodské pochutiny, za všechny jmenujme třeba sendviče s taženým vepřovým, grilovaná kuřecí křidýlka a naše skvělé hot dogy, to vše doplněné prvotřídním tankovým Staropramenem. Ze sladkostí stojí za zmínku lahodná domácí vanilková zmrzlina s polevou dle vlastního výběru. K dispozici je také terasa a venkovní pingpongové stoly jako stvořené pro malý turnaj s přáteli.

Jak vidíte, Mama Shelter má něco pro každého. Stačí dorazit a zábava může začít!

Redakce FFN