Patentovaná technologie
Mobilní aplikace Superoperator byla vytvořena ve Finsku, odkud se rychle rozšířila do Austrálie a do USA. V zemích, kde je auto v podstatě nezbytností, se aplikace úspěšně rozvíjí. Česká republika je po domovském Finsku první evropskou zemí, do které Superoperator vstupuje. Na českém trhu působí společnost již od roku 2017, kdy začala vyvíjet na míru aplikaci s názvem Mycí digi linka pro největší tuzemskou síť čerpacích stanic Unipetrol/Benzina.

Facebook

Digitalizovaná síť myček aplikace SO již bezmála sto automyček po celé ČR
Nyní přichází s rozšířením i mimo tuto síť. „Naše aplikace jsou určeny pro všechny, kdo alespoň občas zajedou s autem na myčku. Ušetříte nejen čas, ale i peníze, protože poskytovatelé mytí často nabízejí zvýhodněnou cenu pro uživatele. Samotné stažení aplikace je zdarma, platíte skutečně jen za využité služby automyčky. Navíc budete mít úplný přehled o všech myčkách a jejich cenových nabídkách ve vašem okolí,“ vysvětluje Helena Lindová, manažerka SO pro Českou republiku. Po náročné první fázi, kdy bylo nutné instalovat do sítě myček unikátní patentovanou technologii k rozpoznávání SPZ, mohou nyní uživatelé plně využívat výhod aplikace. „Síť myček se postupně rozšiřuje, v současné době finalizujeme jednání s dalšími velkými poskytovateli mycích služeb, zájem roste i u menších poskytovatelů po celé republice,“ doplňuje paní Lindová s tím, že ve Finsku narostl objem mytí během 18 měsíců o 20% a aplikace tak pro provozovatele myček znamená zvýšený přísun zákazníků. Aktuálně v Evropě a v USA využívá aplikaci 85.000 zákazníků měsíčně, proběhne přes ni přes dvě stě tisíc transakcí.

Jak to funguje?
Využití SO je velmi jednoduché. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci Superoperator CZ z App Store nebo Google Play a vytvořit si účet. Ze seznamu vybere uživatel nejbližší myčku a díky online kameře zjistí, zda zde není fronta, nebo třeba myčka není mimo provoz. Potom ho navigace dovede rovnou k vybrané myčce, kde přímo v aplikaci vybere program, spustí ho a zaplatí. Cena za mytí se odečte online (zabezpečená platba prostřednictvím služby Braintree, pobočky amerického PayPal). Obrovskou výhodou je non-stop asistenční služba, která ihned vyřeší jakýkoli problém a případně spustí mytí na dálku.
Velkým přínosem je využití aplikace například i pro zdravotně znevýhodněné, nebo rodiče s malými dětmi v autě – díky využití SO nemusí utíkat k pokladně a stát ve frontě na zakoupení mycího programu, případně čekat na asistenci obsluhy.

Iva Burianová