Atraktivní vánoční trhy i tramvaj
Interiér výjimečných vánočních tramvají v červeném a zeleném designu s krbem, kde ožívají tradiční vánoční koledy, připomíná domácí pohodu. Jejich letošním motivem je biblický příběh o narození Ježíše Krista v Betlémě.
Vánoční tramvaj jezdí o okružní trase městem se zastávkami u Slovenského národního divadla v Jesenského ulici, pak v Kapucínské a na nábřeží.
Říká se, a my jsme se o tom při návštěvě Bratislavy přesvědčili, že bratislavské vánoční trhy jsou laskavé, milé a ne příliš komerční. V centru je hned několik vánočních trhů, kde lze popíjet svařené vín, grog nebo punč, a pojídat skvělé sladké i slané pochutiny. Nejoblíbenější jsou pečené kaštany, lokše, bramborové placky, nebo také krajíc domácí chleba se sádlem a cibulí.

Facebook

Bratislava CARD
Určitě je výhodné si kartu pořídit, je totiž ideálním partnerem při poznávání Bratislavy, vzhledem k tomu, že poskytuje mnoho, turisté s ní mohou zažít to nejlepší, co město Bratislava a region nabízejí. Koupit ji lze v kterémkoliv z turistických informačních center.
Každý jistě uvítá, že s kartou může neomezeně cestovat hromadnou dopravou v celém Bratislavském kraji, karta umožní také hodinovou prohlídku města denně od 14hkaždý den a díky ní se lze podívat zdarma do více než deseti muzeí a galerií ve městě. Dále nabízí dalších sto dvacet atraktivních až padesáti procentních slev, včetně gastronomie, nákupů a muzeí.

Kam za zážitky
Předně je to Muzeum dějin Bratislavy, které prezentuje dějiny života obyvatel města na pozadí historických událostí od pravěku až do konce 30. let minulého století. Návštěvníci nepřijdou ani o nejmladší dějiny města, které přibližuje dokumentární film Lidé a město.Pokud chtějí návštěvníci zažít skutečně jedinečnou procházku historií města, mohou se vydat na prohlídku s průvodcem. Mezi atraktivní zastávky na cestě městem jistě patří Městská věž, která je součástí kostela sv. Štefana krále. Z věže se otevírá pohled na historické centrum města s původními měšťanskými a vinohradnickými domy, také úpatí Malých Karpat, domovinu nejlepších slovenských vín.Turisté by určitě neměli minout ani Muzeum vinohradnictví, které představuje jeho historii i výrobu vína ve městě od starověku až do 20. století, stejně tak i nejvýznamnější bratislavské vinařské firmy J. E. Huberta a F. Palugyay. V muzeu sídlí Národní salón vín, který je dalším jedinečným zážitkem při procházce městem. Tady si mohou návštěvníci vybrat k degustaci ze stovky nejlepších slovenských vín.Vyhlídkové jízdy Prešporáčkem, typickým autokarem, mají styl i atmosféru. Pohodlně se usadíte a už se jenom můžete kochat krásou města. Prešporáček nabízí pětatřicetiminutový, hodinový i devadesátiminutový okruh městem. Červený autokar jede historickým centrem, zastavuje například také u Bratislavského hradu nebo na Slavíně. V programu cesty je i Děvín, místo na soutoku Dunaje a Moravy, které bylo osídlené už od pravěku. 

Táňa Pikartová

www.visitbratislava.sk

Fotogalerie k článku